Światowa premiera Cruze'a hatchback w Genewie

Światowa premiera Cruze'a hatchback w Genewie01.02.2011
Zdobywca wielu nagród - obecny zwycięzca serii WTCC - Chevrolet Cruze dodatkowo potwierdzi swe zalety w tym roku, kiedy to wiosną do sprzedaży wprowadzona zostanie wersja hatchback. Model produkcyjny będzie mieć swą światową premierę ...

...na 81 Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie odbywającym się w dniach 3–11 marca br. Moment na prezentację nowego modelu nie mógłby być lepszy dla Chevroleta, ponieważ w grudniu po raz pierwszy w historii producent zdobył koronę mistrza WTCC. Sukcesy wyścigowe Chevroleta potwierdzają możliwości modelu Cruze, a wprowadzenie na rynek, kolejnej po sedanie wersji, 5-drzwiowego hatchbacka, jest dowodem na realizację obietnicy marki, oferowania samochodów o atrakcyjnej relacji ceny do wartości w głównych segmentach europejskiego rynku.

Koncepcyjna wersja kompaktowego Chevroleta zaprezentowana została na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku i została ciepło przyjęta.

Ubiegłoroczny poziom sprzedaży Cruze’a był większy od modelu Aveo, tym samym Cruze został najlepiej sprzedającym się samochodem osobowego Chevroleta na całym świecie.

Światowa premiera Cruze'a hatchback w Genewie 1Od momentu wprowadzenia do sprzedaży wiosną 2009 roku Cruze w wersji sedan cieszy się popularnością na rynkach całego świata, przyciągając klientów stylistyką coupe, jakością wykonania, wynikami 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa NCAP oraz dynamiką jazdy. Model został również wybrany Samochodem Roku 2010 konkursu AUTOBEST przez jury, w skład którego wchodzili wiodący dziennikarze motoryzacyjni Europy Środkowo-Wschodniej.

Design hatchbacka
Dzięki atrakcyjnej, opadającej linii dachu w stylu coupe i krótkim zwisom z przodu i z tyłu nowy Cruze hatchback cechuje ten sam dynamiczny wygląd, co wersję sedan, i sprawia, iż staje się on natychmiast rozpoznawalny.

Precyzyjny układ kierowniczy i bardzo dobre „czucie” drogi osiągnięto dzięki wykorzystaniu nowej, integralnej ramy nadwozia (BFI), uzupełnionej o zmodyfikowane podzespoły podwozia. Zastosowanie konstrukcji BFI prowadzi do uzyskania wysokiego stopnia stabilności i solidności. Chevrolet Cruze jest naprawdę samochodem szczególnie dobrze odpowiadającym gustom kierowcy europejskiego, co potwierdza poziom sprzedaży na wielu rynkach, na których w 2010 roku prognozy zostały przekroczone.

Przestrzeń bagażnika Cruze’a w wersji hatchback ma blisko 400 litrów pojemności i obejmuje dzieloną w stosunku 60/40 tylną kanapę.

Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze w wersji hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, przy czym ceny ogłoszone zostaną w okolicach premiery.

Źródło: Chevrolet