Europejska premiera Chevroleta Aveo w wersji sedan

Europejska premiera Chevroleta Aveo w wersji sedan08.02.2011
Chevrolet zapowiedział, że podczas zbliżającego się, motoryzacyjnego show w Genewie zaprezentuje po raz pierwszy model Aveo w formie czterodrzwiowego sedana. Dołączy on w ofercie producenta do pokazanego w zeszłym roku ...

...w Paryżu Aveo w wariancie hatchback. Sedan Aveo miał swoją światową premierę w styczniu podczas show w Detroit (w USA model będzie sprzedawany pod nazwą Sonic), a z hatchbackiem łączy go wiele podobnych elementów stylistycznych.

Europejska premiera Chevroleta Aveo w wersji sedan 1Chevrolet przewiduje jednak, że ten ostatni będzie cieszyć się zainteresowaniem raczej młodszych nabywców, natomiast sedan powinien spodobać się klientom, którzy założyli już rodziny.

Nowe Aveo sedan ma 4399 mm długości i 1735 mm szerokości, a wiec jest zarówno dłuższe, jak i szersze od obecnego modelu. Przedział bagażowy ma pojemności 502 litrów.

Pojazd został standardowo wyposażony w system ESP, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESC i ABS. W ofercie silnikowej znajdą się cztery jednostki benzynowe i oraz diesle. Pośród silników benzynowych dostępne będą: 1,2-litrowy w wariancie o mocy 70 KM i 86 KM, 1,4-litrowy o mocy 100 KM i 1,6-litrowy o mocy 115 KM. Po raz pierwszy Aveo będzie oferowane w dwóch wersjach 1,3-litrowego diesla (o mocy 75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop.

Na większości rynków Aveo 1.4 i Aveo 1.6 będą mogły zostać opcjonalnie wyposażone w 6-biegową przekładnię automatyczną. Skrzynie manualne w zależności od wersji silnikowej będą dysponować pięcioma lub sześcioma biegami.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM