Chevrolet Volt za 41 950 EUR

Chevrolet Volt za 41 950 EUR10.03.2011
Elektryczny Chevrolet Volt będzie oferowany w Niemczech za 41 950 euro (w tym VAT). Ogłoszono to na konferencji prasowej Chevroleta zorganizowanej podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Volt będzie bogato wyposażony w elementy ...

...gwarantujące bezpieczeństwo oraz komfort. Zbliżonych cen można oczekiwać na pozostałych rynkach europejskich. Europejskim klientom Chevroleta, podobnie jak amerykańskim, oferowana będzie standardowo identyczna, niespotykana dotychczas gwarancja na osiem lat lub przebieg 160 000 km na jednostkę napędową o nazwie Voltec oraz zaawansowany akumulator litowo-jonowy. To najdłuższa i najpełniejsza w branży motoryzacyjnej gwarancja dotycząca pojazdu z napędem elektrycznym.

Chevrolet Volt za 41 950 EUR 1 Wierzymy, że Volt jest najlepszym istniejącym obecnie na świecie rozwiązaniem w dziedzinie bezproblemowej jazdy z napędem elektrycznym– mówi Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. Cena stosowana przez nas w Europie wynika z ceny Volta w Stanach Zjednoczonych i dodatkowo uwzględnia koszty transportu, cła importowe, kurs wymiany walut oraz koszt homologacji.

Chevrolet Volt został zaprojektowany i wykonany z myślą o tym, aby stanowił jedyny samochód w całym gospodarstwie domowym. Jest on pierwszym na świecie pojazdem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu. Czteromiejscowy samochód pozwala na pokonanie od 40 do 80 km na napędzie elektrycznym, a niewielki, napędzany paliwem silnik-generator, podtrzymujący ładowanie akumulatora, zwiększa zasięg pojazdu do 600 km ogółem. Dzięki chwilowemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 368 Nm, Volt przyspiesza od zera do 100 km/godz. w dziewięć sekund i osiąga maksymalną prędkość wynoszącą 161 km/godz. Do naładowania akumulatora wystarczy standardowe, domowe gniazdo elektryczne o napięciu 230 Volt. Ładowanie zajmuje od trzech do czterech godzin.

Chevrolet Volt za 41 950 EUR 2 Do tej pory Volta wprowadzono do sprzedaży na siedmiu pierwszych rynkach amerykańskich (w stanach Kalifornia, Connecticut, Michigan, New Jersey, Nowy Jork, Teksas oraz Waszyngton, DC). Ze względu na wysoki popyt podjęta została decyzja o przyspieszeniu wprowadzenia samochodu do sprzedaży w całym kraju, dlatego też Volt wprowadzony zostanie do sprzedaży w pozostałych stanach Ameryki do końca roku 2011. W europejskich salonach sprzedaży Chevroleta pojawi się on w listopadzie br., tuż przed 100 rocznicą istnienia marki.

Do końca bieżącego roku Chevrolet planuje wyprodukować 10 000 Voltów, a kolejnych 45 000 egzemplarzy w 2012 roku. Chevrolet Volt powstaje w należących do koncernu GM zakładach Detroit Hamtramck w stanie Michigan, USA. Najnowocześniejszy akumulator litowo-jonowy wytwarzany jest natomiast w należących do koncernu GM zakładach Brownstone Township, również zlokalizowanych w stanie Michigan.

Źródło: Chevrolet