Nowy Aveo sedan debiutuje na IAA we Frankfurcie

Nowy Aveo sedan debiutuje na IAA we Frankfurcie10.09.2005
Zurych. Nowe Aveo to kolejny atrakcyjny model w gamie Chevroleta. Czterodrzwiowy sedan, dostępny z silnikiem o pojemności skokowej 1,2 lub 1,4 litra, zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ...

Zurych. Nowe Aveo to kolejny atrakcyjny model w gamie Chevroleta. Czterodrzwiowy sedan, dostępny z silnikiem o pojemności skokowej 1,2 lub 1,4 litra, zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie (15-25 września 2005 roku). Obok sprawdzonych rozwiązań technicznych charakterystyczną cechą nowego, przednionapędowego samochodu jest nowoczesna stylistyka i wyjątkowa przestronność, jak na pojazd klasy kompaktowej.

Nowy Aveo sedan debiutuje na IAA we Frankfurcie 1 Nowy Chevrolet (długość/szerokość/wysokość: 4310/1710/1495 mm) pojawi się na europejskim rynku wiosną 2006 roku. Docelowo będzie sprzedawany w ponad 120 krajach na całym świecie.

"Nowe Aveo doskonale pasuje do filozofii naszych produktów" – mówi Erhard L. Spranger, Prezes Chevrolet Europe. "Dzięki prostej stylistyce i przestronności wnętrza jest ono doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla młodych rodzin". A wszystko to podkreśla dojrzalszy wygląd. Technicznie model ten nie ma wiele wspólnego z poprzednikiem. Jedynymi pochodzącymi z niego elementami są duże części karoserii, przednia szyba i przednie okna boczne. W efekcie optycznie jeszcze bardziej odróżnia się on od wersji trzydrzwiowej i pięciodrzwiowej Aveo.

Prosty język stylistyki dominuje w wyglądzie nowego modelu. Nowy Chevrolet Aveo nie tylko wygląda bardziej dynamicznie niż jego poprzednik, ale jest też bardziej dojrzały.

Jednocześnie dzięki rozmiarom zewnętrznym i rozstawowi osi wynoszącemu 2480 mm nowy Chevrolet sedan demonstracyjnie podkreśla fakt, że nie należy do najmniejszych w swojej klasie.

Nowy Aveo sedan debiutuje na IAA we Frankfurcie 2 Wręcz przeciwnie: duże rozmiary zewnętrzne znajdują również odzwierciedlenie wewnątrz pojazdu.

Bogaty pakiet wyposażenia standardowego Aveo obejmuje automatyczną klimatyzację, elektryczne okna, elektryczne lusterka zewnętrzne i zamek centralny ze zdalnym sterowaniem. Elementy związane z bezpieczeństwem, to solidna konstrukcja kabiny z precyzyjnie zdefiniowanymi ścieżkami rozpraszania energii, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich fotelach, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz napinacze pasów bezpieczeństwa.

I wreszcie, nabywcy nowego modelu docenią niskie zużycie paliwa: na 100 kilometrów wersja 1.2 zużywa tylko 6,8 litra paliwa, zaś większa jednostka 7,0 litrów. Z opcjonalnie dostępną czterobiegową automatyczną skrzynią biegów zużycie paliwa wzrasta zaledwie o 0,6 l.