Corvette wraca na Nurburgring

Corvette wraca na Nurburgring10.06.2011
Modele Corvette powróciły na jeden z najsłynniejszych torów testowych - niemiecki Nürburgring i odnotowały czasy okrążeń, które śmiało mogą znaleźć się w czołówce wyników samochodów produkcyjnych.

Jak udokumentowano na filmie, Corvette ZR1 wykonało okrążenie w czasie 7:19.63, czyli o ponad sześć sekund szybciej niż poprzedni, najlepszy model Corvette w 2008 roku. Producent zapowiada, że wkrótce pochwali się także zapisem wideo z testu Corvette Z06.

Mierząca 20,8 km długości i wijąca się w około 154 zakrętach Pętla Północna (Nordschleife) toru Nürburgring jest uznawana za jedną z najbardziej wymagających tras na świecie. Tak, jak poprzednim razem w 2008 roku, za kierownicą testowanej Corvette usiadł inżynier Jim Mero, a pojazd był zwykłym modelem produkcyjnym, którego nie poddano żadnym modyfikacjom. Test służył również sprawdzeniu nowych technologii, które wejdą do produkcji latem tego roku w modelach Corvette na rok 2012.

Dwa najbardziej sportowe warianty Corvette 2012 – Z06 o mocy 505 KM i turbodoładowane ZR1 o mocy 638 KM, będą oferowane opcjonalnie z wyczynowymi oponami Michelina Pilot® Sport Cup Zero Pressure. W połączeniu z systemem Performance Traction Management skracającym drogę hamowania i rozkładającym moment obrotowy tak, by uzyskać jak najlepsze osiągi, Corvette może sięgnąć po zupełnie nowe wyniki. Inżynierzy Chevroleta szacują, że przyspieszenie poprzeczne Corvette poprawi się o 8% do ponad 1,1g, jak również zostanie istotnie skrócona droga hamowania.


Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM