Nowy Cruze hatchback już w lipcu w Polsce!

Nowy Cruze hatchback już w lipcu w Polsce!13.07.2011
Nowy Cruze hatchback jeszcze w lipcu trafi do salonów sprzedaży w Polsce. Właśnie debiutująca 5-drzwiowa wersja tego najbardziej popularnego samochodu kompaktowego Chevroleta będzie dostępna w Polsce od 47 690 zł.

W tej cenie klienci będą mogli zamówić model z silnikiem 1.6 l (124 KM) w wersji wyposażenia LS, która w standardzie zawiera m.in. 6 poduszek powietrznych, system ESC, system audio, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne oraz zdalnie sterowany zamek centralny.

Nowy Cruze hatchback już w lipcu w Polsce! 1 Wszystkie modele Cruze w wersji hatchback dostępne będą ze zmienionym na rok modelowy 2012 wnętrzem. Klienci będą mieli do wyboru różne warianty wykończenia i wyposażenia – LS, LT, LT+ i LTZ.

Wejście na rynek Cruze’a w wersji hatchback oznacza większą obecność Chevroleta w bardzo konkurencyjnym segmencie samochodów kompaktowych. W Polsce aż 72% sprzedaży tego segmentu to modele w wersji hatchback. Dzięki temu znacznie zwiększymy naszą konkurencyjność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. – mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland i dodaje – Zwiększenie obecności w tej ostatniej grupie jest kluczowe dla każdej liczącej się marki w Polsce.

Chevrolet Cruze sedan jest obecnie trzecim z kolei, po miejskich Aveo i Sparku, najczęściej sprzedawanym modelem marki w Polsce. Stanowi on 15% sprzedaży Chevroleta. W pierwszych 6 miesiącach br. Sprzedaż tego modelu wzrosła o 41% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

O Chevrolecie Cruze
Cruze w wersji hatchback, bazujący na pełnym ekspresji designie Chevroleta, łączy w sobie zaprojektowaną według nowoczesnych trendów kabinę i przestronne wnętrze z gamą oszczędnych, benzynowych i dieslowskich silników. Samochód ten oferuje również wysoki poziom ochrony pasażerów, dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji bezpieczeństwa dostępnych jako standard we wszystkich modelach.

Nowy Cruze hatchback już w lipcu w Polsce! 2 Główne cechy designu to sportowa linia dachu, krótkie zwisy z przodu i z tyłu oraz widoczne z profilu, pochylone do wewnątrz boki nadwozia, które podkreślają solidną i śmiałą sylwetkę tego samochodu.

Wnętrze Cruze’a cechuje wszechstronny charakter, zaokrąglony kształt kabiny i duża ilość przestrzeni. Cruze posiada podwójny kokpit, nawiązujący do motywów obecnych w modelu Corvette, legendarnym, sportowym samochodzie Chevroleta. Przedziela go zintegrowany tunel centralny, przechodzący w konsolę centralną. W połączeniu ze środkową częścią panelu przyrządów, pokrytą materiałem i winylową powłoką, oraz podświetleniem przyrządów metodą LED, elementy te potęgują uczucie relaksu i komfortu.

Pojemność bagażnika wynosi 413 litrów przy rozłożonych siedzeniach. Składając tylne siedzenia, w stosunku 60/40, można zwiększyć pojemność przedziału bagażowego do 883 litrów.

Pod maską do wyboru są trzy silniki – dwa benzynowe o pojemności 1,6 l (124 KM) i 1,8 l (141 KM) oraz diesel o pojemności 2.0 l (163 KM). Z początkiem 2012 r. dostępny będzie również silnik diesla o pojemności 1,7 litra (130 KM).

Nowy Cruze hatchback już w lipcu w Polsce! 3 Cruze hatchback wyposażony został w szeroki wachlarz systemów elektronicznych, zapobiegających wypadkom. W utrzymaniu toru jazdy samochodu oraz podczas manewrów hamowania i przyspieszania w trudnych warunkach kierowcy pomagać będzie elektroniczny system stabilizacji (ESC), system kontroli toru jazdy (TCS) oraz system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym rozdziałem sił hamowania (EBD). Pod względem konstrukcji wariant hatchback prawie w ogóle nie różni się od sedana, który otrzymał notę pięciu gwiazdek od organizacji Euro NCAP.

Źródło: Chevrolet