Nowojorscy gliniarze zelektryfikowani!

Nowojorscy gliniarze zelektryfikowani!14.07.2011
Na ulice Nowego Jorku wyjechało 50 nowych Chevroletów Volt, które dołączą do floty pozostałych aut elektrycznych nabytych przez miasto w ramach projektu ograniczania emisji i zużycia paliwa w ruchu miejskim.

Volt będzie pierwszym samochodem elektrycznym wykorzystywanym przez nowojorską policję, która obecnie użytkuje m.in. elektryczne skutery.

Nowojorscy gliniarze zelektryfikowani! 1Tym samym ekologiczny Chevrolet zasili szeregi miejskiej floty liczącej już 430 „zielonych” pojazdów. „To największa flota tego typu w kraju,” przyznaje Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku. „Naszym zadaniem jest przedstawienie społeczeństwu faktów związanych z autami elektrycznymi, zaoferowanie odpowiedniego wyboru w tym zakresie oraz oddanie do użytku potrzebnej infrastruktury,” dodaje.

Całkowity zasięg Volta wynosi ponad 600 km. Pierwsze 60 km Volt może pokonać nie zużywając benzyny i nie emitując zanieczyszczeń, w pełni wykorzystując energię zgromadzoną w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 16 kWh. Po wyczerpaniu się akumulatora, automatycznie uruchamia się benzynowy silnik-generator, który przedłuża zasięg o dodatkowe 550 kilometrów przy pełnym baku.

Europejscy klienci będą mogli zapoznać się z Voltem jeszcze w 2011 roku. Ciekawe, czy naszym stróżom prawa auto również przypadnie do gustu.

Źródło: Chevrolet, Moto Target