Malibu: nowy model flagowy Chevroleta w Europie

Malibu: nowy model flagowy Chevroleta w Europie16.09.2011
Chevrolet Malibu to nowy flagowy model marki w Europie, który właśnie debiutuje na naszym kontynencie podczas wystawy IAA we Frankfurcie. Sprzedaż Malibu rozpocznie się w przyszłym roku. Zgodnie z zamierzeniem producenta...

...nowe Malibu ma wnieść do segmentu D w Europie sprawdzoną wartość i doznania znane z segmentu Premium. Dzięki współczynnikowi oporu wynoszącemu prawie tyle samo, co wartość współczynnika oporu Chevroleta Volta równa 0,28, Malibu ma być jednym z najbardziej aerodynamicznych aut w segmencie.

Z rozstawem osi wynoszącym 2737 mm i rozstawem kół równym 1577 mm, nowe Malibu ma atletyczną sylwetkę i przestrzenną kabinę. Jego solidna, sztywna konstrukcja nadwozia umożliwia precyzyjne zestrojenie zawieszenia i doskonałą kontrolę samochodu podczas dynamicznej jazdy.

Malibu z całkowicie nowym podwójnym kokpitem posiada przyjemne, przestronne i komfortowe wnętrze. Metaliczne i chromowane akcenty, łagodne, jasnoniebieskie oświetlenie wzdłuż całej deski rozdzielczej, a także zastosowanie kontrastujących szwów dodają wnętrzu elegancji.

Klienci będą mogli wybrać między dwiema oszczędnymi i mocnymi, 4-cylindrowymi jednostkami napędowymi: benzynową o pojemności 2,4 l i mocy 169 KM lub wysokoprężną o pojemności 2,0 l i mocy 164 KM. W Europie Malibu dostępne będzie zarówno z manualnymi, jak i automatycznymi skrzyniami biegów.


Źródło: Chevrolet