Europejska premiera koncepcyjnego Chevrolet T2X

Europejska premiera koncepcyjnego Chevrolet T2X20.01.2006
Pojazd koncepcyjny Chevrolet T2X debiutuje w Europie podczas brukselskiego salonu samochodowego, który odbywa się w dniach 10–22 stycznia 2006 roku. Chevrolet T2X to połączenie kompaktowego nadwozia samochodu sportowo-użytkowego ...

Pojazd koncepcyjny Chevrolet T2X debiutuje w Europie podczas brukselskiego salonu samochodowego, który odbywa się w dniach 10–22 stycznia 2006 roku. Chevrolet T2X to połączenie kompaktowego nadwozia samochodu sportowo-użytkowego z ekscytującym designem sportowego coupe. Model ten po raz pierwszy zaprezentowano szerokiej publiczności podczas salonu samochodowego w Seulu w 2005 roku, a obecnie pojawia się on w Europie.

Europejska premiera koncepcyjnego Chevrolet T2X 1 Pojazd powstał w ośrodku stylistycznym GM Daewoo Design Center w Korei. "Ta zaskakująca koncepcja ukazuje możliwości naszego międzynarodowego zespołu konstruktorów"– mówi David Lyon, Dyrektor Wykonawczy ds. Designu w GM Asia-Pacific. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy po raz pierwszy pokazać ją europejskiej publiczności. T2X ma ogromny potencjał i w produkcji może się niebawem znaleźć coś bardzo podobnego".

T2X powstał na bazie pokazowego Chevroleta S3X, bazowego samochodu z klasy SUV, który zadebiutuje jako Chevrolet Captiva w trakcie salonu samochodowego w Genewie wiosną 2006 roku.

Nadwozie T2X ma mocny, męski przód z pryzmatowymi reflektorami. Jego śmiałe, pełne emocji powierzchnie podkreślane są dynamiczną linią boczną, która wznosi się ku tyłowi. Dzięki rozstawowi osi, wynoszącemu 2707 mm, sportowym, przednim nadkolom i 20-calowym felgom wychodzącym poza obrys nadwozia, T2X prezentuje się bardzo atletycznie.

Ten czterodrzwiowy samochód o długości 4320 mm i szerokości 1856 mm nie posiada konwencjonalnych słupków środkowych, a jego tylne drzwi zawieszone są na zawiasach umocowanych z tyłu. W połączeniu z wysokością 1666 mm znacznie ułatwia to zarówno dostęp pasażerom, jak i załadunek bagażu. Wygląd zewnętrzny uzupełnia zdejmowany szklany panel dachowy.

Pełna napięcia, górna część nadwozia w stylu coupe i mocny, funkcjonalny dół obecne są również wewnątrz pojazdu T2X. Praktyczne powierzchnie dolne kontrastują z zachęcającymi, pokrytymi materiałem powierzchniami górnymi o sportowym wyglądzie. Połączenie niebieskiego materiału z pomarańczowymi akcentami tworzy żywą i orzeźwiającą atmosferę, harmonizującą ze stylowym wykończeniem części zewnętrznej.