Chevrolet Camaro Debiutantem Roku

Chevrolet Camaro Debiutantem Roku09.02.2012
Camaro, najmłodszy model obecny w polskich salonach Chevroleta, został nagrodzony tytułem Debiutu Roku 2011 przez polską edycję miesięcznika TopGear podczas uroczystości z okazji czwartych urodzin magazynu.

Jedyny dostępny obecnie w oficjalnej sprzedaży w naszym kraju muscle car został doceniony między innymi za „najlepszy stosunek mocy do kasy”. Model ten oferowany jest w najwyższej wersji wyposażenia, z doskonałym silnikiem V8 o pojemności 6.2 l, który zapewnia nowemu Camaro moc odpowiadającą jego wyglądowi. Auto z manualną skrzynią biegów ma 432 KM, w wersji wyposażonej w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów silnik generuje 405 KM, a ceny modelu zaczynają się już od 199 900 zł.

Jest to piąta generacja tego legendarnego modelu, który od 45 lat niezmiennie wywołuje emocje. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1967 roku, a do tej pory auto sprzedało się w milionach egzemplarzy. Ten kultowy samochód sportowy, lider segmentu w Stanach Zjednoczonych, trafił w pierwszych miesiącach sprzedaży w Europie do 600 odbiorców. Do Polski przyjeżdżają właśnie pierwsze egzemplarze, zamówione pod koniec 2011 roku.

Źródło: Chevrolet