Chevrolet Cruze kombi już w sprzedaży w Polsce

Chevrolet Cruze kombi już w sprzedaży w Polsce17.07.2012
Amerykański producent wprowadza do polskich salonów sprzedaży model Cruze w wariancie kombi. To już trzecia, po hatchbacku i sedanie odmiana modelu Cruze dostępna w naszym kraju. przypomnijmy, że ...

...Chevrolet Cruze Kombi zadebiutował publicznie w marcu tego roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

W Polsce Cruze Kombi będzie oferowany z następującymi silnikami:

 • jednostki benzynowe:
  • nowa 1,4-litrowa turbo o mocy 140 KM,
  • 1,6-litrowa o mocy 124 KM,
  • 1,8-litrowa o mocy 141 KM
 • jednostki wysokoprężne:
  • 1,7-litrowa o mocy 131 KM,
  • 2-litrowa o mocy 163 KM.

W wersji podstawowej z silnikiem benzynowym 1.6 i wyposażeniem obejmującym m.in. sześć poduszek powietrznych, radioodtwarzacz CD/MP3 z sześcioma głośnikami, system ABS, system stabilizacji toru jazdy ESC, system kontroli trakcji TCS i elektrycznie otwierane szyby z przodu Chevrolet Cruze Kombi będzie kosztować Polaków niecałe 52 000 złotych. Natomiast na topowy wariant LT+ z dieslem 1.7, w którym do wyposażenia standardowego należą między innymi: tempomat, łącze Bluetooth, światła przeciwmgielne, tylne czujniki parkowania, manualna klimatyzacja i 16-calowe obręcze aluminiowe trzeba będzie wydać prawie 75 000 złotych.

Dyrektor generalny polskiego oddziału Chevroleta, Andrzej Żelazny poleca zwłaszcza model Cruze z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i uważa go za jedną z najciekawszych propozycji w segmencie C. Przy okazji dodał, że już jesienią tę jednostkę benzynową zobaczymy w modelu Orlando w wariancie na rok 2013.

Wszystkim czytelnikom, którzy nie mogą się już doczekać polskiego debiutu Chevroleta Cruze, albo nie będą w najbliższym czasie mieć okazji, by odwiedzić salon amerykańskiego producenta i wybrać się na jazdę próbną polecamy jeden z naszych poprzednich artykułów, prezentujący model Cruze Kombi na filmie.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM