Nowy Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit

Nowy Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit19.10.2012
Mamy to na piśmie! – amerykański producent przyznał dziś oficjalnie, że siódma generacja Chevroleta Corvette będzie mieć swoją publiczną premierę 13 stycznia przyszłego roku podczas motoryzacyjnego show w Detroit.

Chevy nie zdradził na razie, jak będzie wyglądać, za to pokazał nowego logo Corvette ze skrzyżowanymi flagami.

Chevrolet Corvette siódmej generacji w pełni zasługuje na nowy emblemat, powiedział Ed Welburn, wiceprezes ds. globalnego designu w General Motors. Nowy projekt skrzyżowanych flag odzwierciedla charakter Corvette.

Nowy Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit 1Flagi są bardziej nowoczesne, techniczne i szczegółowe niż wcześniej, co podkreśla zmiany, jakie wprowadziliśmy w nowym modelu.

Skrzyżowane flagi już od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku zdobią maskę Corvette. Jedna z nich ma typowy wzór wyścigowy, w czarno-białą szachownicę, a na drugiej uwidoczniono „muszkę” Chevroleta oraz heraldyczną lilię. Oczywiście przez lata wygląd emblematu się zmieniał, jednak zawsze zawierał wyżej wymienione elementy.

W najnowszej odsłonie Corvette będzie mieć mniej zaokrąglone kształty, zostanie także poszerzony. Jak twierdzi producent takie proporcje lepiej oddadzą charakter modelu.

My tu gadu gadu o liliach, szachownicach i flagach, a szanowni Czytelnicy chcieliby się pewnie dowiedzieć czegoś więcej o nowej generacji Corvette. Nic z tego, kochani. Fani muszą poczekać– powiedzieli przedstawiciele Chevroleta i na osłodę dodali, że warto zaglądać na stronę www.one13thirteen.com, ponieważ już nie długo pojawią się tam informacje i filmiki prezentujące siódmą generację Corevette.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM