Chevrolet Spark EV zadebiutuje na LA Auto Show

Chevrolet Spark EV zadebiutuje na LA Auto Show19.11.2012
Pod koniec listopada w Los Angeles stanie się miejscem pielgrzymek amerykańskich fanów motoryzacji, ponieważ odbędzie się tam jedna z największych wystaw samochodowych w USA. Chevrolet chce wykorzystać tę okazję, ...

...by przedstawić na zachodnim wybrzeżu kontynentu premierę modelu Spark z napędem elektrycznym. Spark EV będzie należeć do grupy trzynastu modeli amerykańskiego producenta, które w gruntownie zmodernizowanej wersji wejdą do sprzedaży w przyszłym roku.

Aby utrzymać dynamikę wzrostu, która pozwoliła na zakończenie ośmiu kolejnych kwartałów rekordowym wynikiem sprzedaży, Chevrolet wprowadza do oferty nowe produkty, funkcje i technologie, które pozwolą oferować klientom większą funkcjonalność, wyższy komfort i więcej udogodnień, powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu.

Chevrolet Spark EV zadebiutuje na LA Auto Show 1 Spark EV oraz nowa generacja systemu MyLink demonstrują zaangażowanie Chevroleta w tworzenie zaawansowanych technologii, które będą cenione i chętnie wykorzystywane przez naszych klientów, dodał Perry.

Spark zyskał sympatię klientów ze Stanów Zjednoczonych dzięki ekspresyjnej stylistyce nadwozia, przestronnemu wnętrzu oraz funkcjom przyłączeniowym oferowanym w ramach systemu MyLink. W ciągu pierwszych trzech miesięcy obecności na rynku sprzedaż modelu utrzymywała się na bardzo dobrym poziomie, szczególnie w Los Angeles. W oparciu o ten sukces elektryczna wersja modelu Spark EV będzie oferowała nabywcom te same cechy, które przyczyniły się do sukcesu odmiany napędzanej silnikiem spalinowym, zapewniając jednocześnie technologię i osiągi auta elektrycznego.

Oprócz modelu Spark EV, Chevrolet zaprezentuje w Los Angeles nowy model Impala, sedana Malibu Turbo, miejski model Sonic RS, crossovera Traverse oraz Camaro Hot Wheels® Edition.

Źródło: Chevrolet