Spark EV: Elektryczna gwiazda Chevroleta w Genewie

Spark EV: Elektryczna gwiazda Chevroleta w Genewie14.02.2013
Chevrolet Spark EV zadebiutował w 2012 roku podczas Auto Show w Los Angeles, a teraz również europejscy nabywcy będą mogli zapoznać się z nim osobiście, ponieważ pojawi się on na stoisku amerykańskiego producenta podczas ...

Spark EV: Elektryczna gwiazda Chevroleta w Genewie 1...Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie na początku marca. Model będzie dostępny na Starym Kontynencie od przyszłego roku – jednak tylko na wybranych rynkach. W Chevrolecie Spark EV zastosowano najbardziej zaawansowany napęd elektryczny, jaki dotychczas powstał w umysłach inżynierów z General Motors.

Spark EV to bezemisyjny samochód miejski z inteligentnymi możliwościami przyłączeniowymi, który naszym zdaniem zyska dużą popularność na najbardziej zaawansowanych technologicznie rynkach Europy, powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet and Cadillac Europe. Podobnie jak Volt, ten zwinny samochód elektryczny pokazuje zaangażowanie Chevroleta w dostarczanie inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności.

Tyle PR – a jak to wygląda w konkretnych liczbach? Spark EV generuje moment obrotowy o wartości 542 Nm, dostępny niemal od razu po ruszenia z miejsca. Elektryczny silnik z magnesami trwałymi rozwija moc 130 KM/100 kW.

Spark EV: Elektryczna gwiazda Chevroleta w Genewie 2"Zielony" Chevrolet przyspiesza z miejsca do 100 km/h w mniej niż 8,5 sekundy. Litowo-jonowe baterie zasilające jednostkę napędową mają pojemność ponad 20 kWh i wyposażono je w system aktywnego chłodzenia i ogrzewania cieczą. Po zastosowaniu systemu szybkiego ładowania można je naładować w 80% w ciągu 20 minut. Jeśli skorzystamy z gniazdka elektrycznego o napięciu 240 V, to czas ładowania wydłuży się do 6, a nawet 8 godzin.

Spark EV oddaje do dyspozycji kierowcy i pasażerów dwa ekrany LCD, na których wyświetlane są funkcje systemu multimedialnego, ustawienia klimatyzacji, dane związane z zarządzaniem energią itp. i system MyLink.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM