Chevrolet Trax – znamy już europejskie ceny

Chevrolet Trax – znamy już europejskie ceny01.03.2013
Nowy SUV Chevrolet Trax wejdzie do sprzedaży na naszym kontynencie w maju tego roku, a producent już teraz podaje, jak będą kształtować się ceny tego modelu. Na przykład klienci niemieccy będą musieli wysupłać z kieszeni przynajmniej ...

...16 990 euro, by wyjechać z salonu samochodowego nowym Traxem. Niestety Chevrolet nie ujawnił jeszcze cen dla naszego kraju. Ma to nastąpić tuż przed rynkową premierą w Polsce, którą wyznaczono na początek lata.

Wiemy natomiast, jak będzie wyglądać wyposażenie i gama silnikowa nowego SUVa ze stajni Chevroleta na Starym Kontynencie. Znajdziemy na niej na przykład technologię MyLink, dzięki której właściciele smartfonów mogą wyświetlać zawartość swoich telefonów na siedmiocalowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym Traxa i korzystać z galerii zdjęciowych, książki telefonicznej i innych danych zapisanych w pamięci.

Chevrolet Trax – znamy już europejskie ceny 1MyLink umożliwia również słuchanie radia internetowego TuneIn, korzystanie z nawigacji BringGo i inteligentnego asystenta Siri Eyes Free, który może przejąć na siebie niektóre zadania kierowcy tak, by ten nie musiał odrywać wzroku od drogi, a rąk od kierownicy. W bogatszych wersjach wyposażeniowych Trax istnieje możliwość złożenia na płasko fotela pasażera siedzącego z przodu i przewiezienie przedmiotów o długości 2,3 m.

Oferta silnikowa to: 1,4-litrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa o mocy 140 KM/103 kW, 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM/85 kW i 1,7-litrowy diesel o mocy 130 KM/96 kW. Chevrolet Trax będzie dostępny w dwóch wariantach napędowych: z napędem na przednią oś lub wszystkie koła. Jeśli wybierzemy silnik współpracujący z przekładnią manualną, to do swojej dyspozycji będziemy mieć też technologię Start/Stop.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM