Chrysler Pacifica ponownie otrzymuje TOP SAFETY PICK+

Chrysler Pacifica ponownie otrzymuje TOP SAFETY PICK+25.02.2022
MPV Chrysler Pacifica z roku modelowego 2022 uzyskał najwyższą ocenę TOP SAFETY PICK+ od Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Ta najnowsza ocena powtarza wyniki modelu Pacifica z roku modelowego 2021, ponieważ pojazdy wyprodukowane po wrześniu ubiegłego roku również zakwalifikowały się do TOP SAFETY PICK+.

"Chrysler Pacifica z 2022 roku realizuje nasze zdecydowane zobowiązanie do zapewnienia klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa" - powiedziała prezes Chryslera, Chris Feuell.
"Pacifica pozostaje idealnym wyborem dla każdego, kto szuka największego połączenia bezpieczeństwa, innowacyjnych technologii i wartości".
Chrysler Pacifica

IIHS zmienił swój system ocen w 2020 roku, aby uwzględnić większy nacisk na oświetlenie i technologię automatycznego hamowania awaryjnego (AEB). W Chryslerze Pacifica z 2022 roku standardowo wyposażony system AEB między pojazdami otrzymał ocenę "superior" - najwyższą możliwą ocenę IIHS.

Korzysta on z połączenia technologii kamer i czujników radarowych, które zostały udoskonalone w celu zapewnienia szerszego pola widzenia. Połączenie dwóch metod wykrywania obiektów, strategia znana jako fuzja czujników, zapewnia również redundancję, która zwiększa wydajność systemu.

System AEB, który stanowi standardowe wyposażenie pojazdów Stellantis, identyfikuje sytuacje, w których może dojść do kolizji czołowej. Jeśli takie warunki zostaną wykryte, generowane są wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia, a jeśli kierowca nie zareaguje, system może aktywować hamulce pojazdu, aby pomóc uniknąć zderzenia lub zmniejszyć jego siłę.

Chrysler Pacifica

System AEB dla pieszych w modelu Pacifica uzyskał ocenę "zaawansowaną". Samochód uzyskał ocenę "dobrą" czyli najwyższą możliwą, w sześciu podstawowych testach zderzeniowych przeprowadzonych przez IIHS.

Chrysler Pacifica z 2022 roku to jedyny w Ameryce Północnej minivan z siedzeniami Stow "n Go w drugim rzędzie, które zapewniają wygodę składania w podłodze, oraz z dostępnym napędem na wszystkie koła (AWD).

Technologia AWD w samochodzie Pacifica włącza się płynnie przy każdej prędkości, bez konieczności aktywacji przez kierowcę. Jeśli któreś z kół pojazdu straci przyczepność, system automatycznie przenosi dostępny moment obrotowy silnika na koła o większej przyczepności, co zapewnia większą kontrolę.

Chrysler Pacifica

Z ponad 160 wyróżnień i nagród branżowych, Chrysler Pacifica jest najczęściej nagradzanym minivanem w branży przez sześć lat z rzędu.

Źródło: Stellantis/Chrysler