Chrysler 200 Super S na NAIAS w Detroit

Chrysler 200 Super S na NAIAS w Detroit02.01.2012
Podczas rozpoczynającego się już za kilka dni North American International Auto Show w Detroit będzie można podziwiać kilka propozycji Moparu, oferującego ciekawe przeróbki amerykańskich modeli. Jednym z nich będzie Chrysler 200 Super S, ...

...bazujący na standardowym sedanie Chrysler 200 w wersji na 2012 roku.

Chrysler 200 Super S na NAIAS w Detroit 1 Oczywiście Chrysler 200 Super S ma mnóstwo ciekawych dodatków i pokazuje, jak można zindywidualizować model za pomocą części firmowych. Mopar przygotował dwa warianty indywidualizacji – pierwszy nosi nazwę Stage one, a drugi – tak, zgadliście: Stage Two.

Chrysler 200 Super S Stage One swoją odmienność opiera na praktycznie wyłącznie na tuningu wizualnym. Od standardowego sedana 200 różni się nową, większą dokładką na przedni zderzak, oprawami świateł przeciwmgielnych pokrytymi satynowanym chromem, wykończoną tak samo atrapą kratki chłodnicy z siatką w górnej i dolnej części oraz błyszczącym czarnym lakierem, jakim pokryto górną część grilla.

Chrysler 200 Super S na NAIAS w Detroit 2Super S Stage One został także wyposażony w nowe progi boczne, chromowane ozdobniki, plakietki pokryte czarnym chromem z liczbą 200 oraz specjalne, 18-calowe felgi „S”. Z tyłu znalazł się nowy spojler zamontowany na pokrywie bagażnika, dolny dyfuzor w kolorze matowej czerni i dwie końcówki rur wydechowych.

Chrysler 200 Super S Stage Two różni się od pierwszego wariantu obniżonym zawieszeniem typu coil-over, dodatkowym wlotem powietrza i układem wydechowym typu cat-back zapewniającym odpowiedni „gang” silnika.

Źródło: leftlanenews.com, Mopar, opracowanie: BM