Wersja produkcyjna Chryslera Crossfire

Wersja produkcyjna Chryslera Crossfire09.10.2001
Chrysler Group informuje, iż wersja seryjna samochodu koncepcyjnego Crossfire ujrzy światło dzienne w 2003 roku, we współpracy z wieloletnim partnerem DaimlerChrysler, niemiecką firmą Karmann z Osnabrück ...

Wersja produkcyjna Chryslera Crossfire 1 Chrysler Group informuje, iż wersja seryjna samochodu koncepcyjnego Crossfire ujrzy światło dzienne w 2003 roku, we współpracy z wieloletnim partnerem DaimlerChrysler, niemiecką firmą Karmann z Osnabrück. Posiadającą niemal 100-letnią tradycję na polu technologii i przygotowania produkcji.

Mówi Dieter Zetsche, prezes zarządu i CEO Chrysler Group: "Swą unikalną stylistyką oraz wiodącymi w świecie rozwiązaniami konstrukcyjnymi Chrysler Crossfire w wersji produkcyjnej stanowić będzie wzór dla wszystkich sportowych coupé w przyszłości. Zamierzamy w całości zachować nie tylko charakter ale także i elementy emocjonalne pojazdu koncepcyjnego.

Wersja produkcyjna Chryslera Crossfire 2 Decyzja wprowadzenia tego samochodu na rynek oznacza ścisłą współpracę z Karmann’em w zakresie wykorzystania wszelkich atutów tej koncepcji, optymalizacji kosztów i zapewnienia najwyższej jakości produktu. Karmann znany jest szeroko jako twórca ograniczonych ilościowo, serii pojazdów doskonałej jakości. Jest to znakomity przykład możliwości poszerzenia naszej gamy modelowej przez zastosowanie współczesnej technologii i tendencji kreatywnych DaimlerChrysler – zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów."

Uznany za jeden z najciekawszych tegorocznych samochodów koncepcyjnych w kręgach motoryzacji - Chrysler Crossfire stanowi połączenie amerykańskiego ducha sukcesu ze światową indywidualnością. Obok PT Cruisera, 300M, Town&Country czy Prowlera produkowany seryjnie, wspaniały i fascynujący Chrysler Crossfire uwieńczy ekspresję i innowacyjność marki.

Wersja produkcyjna Chryslera Crossfire 3 Założona w 1901 roku firma Karmann jest obecnie jednym z czołowych kooperantów i partnerów światowego przemysłu motoryzacyjnego. Swą centralę posiada w północnych Niemczech w mieście Osnabrück, gdzie zatrudnionych jest 7 600 osób przy produkcji około 100 000 samochodów rocznie. Filie firmy znajdują się w Portugalii, Brazylii i USA.

Szersze informacje na temat wersji produkcyjnej Chryslera Crossfire dostępne będą w styczniu przyszłego roku – podczas Salonu Samochodowego Greater Los Angeles 2002.