Chrysler 200 oficjalnie

Chrysler 200 oficjalnie15.10.2010
Chrysler zaprezentował w pełnej okazałości model 200. Chrysler 200 to w rzeczywistości unowocześniony Sebring. Samochód ma pomóc Chryslerowi w znalezieniu nowych klientów na rynku niewielkich sedanów klasy średniej.

Stylistyka auta została uaktualniona poprzez nowy kształt grilla, nową klapę i lampy, a także nowe światła tylne w technologii LED. Trudno powiedzieć aby sylwetka modelu 200 była stylistycznym majstersztykiem, ale w tej klasie pojazdów nie jest to konieczne.

Chrysler 200 oficjalnie 1 Chrysler nie opublikował jeszcze zdjęć wnętrza pojazdu, ale koncern obiecuje nowe miękkie w dotyku materiały, wygodniejsze siedziska, nowy panel i poprawioną wentylację kabiny. Inżynierowie pracowali również nad polepszeniem komfortu akustycznego pasażerów m.in poprzez zastosowanie nowych szyb w przednich drzwiach i nowej szyby czołowej. Poprawiono też geometrię zawieszenia i układ kierowniczy, który teraz ma być bardziej bezpośredni.

Pod maskę trafią dwie jednostki napędowe. Silnik 2,4l będzie produkował około 170KM, a jednostka V6 3,6l Pentastar ok. 280KM. Mocniejszy motor w standardzie będzie łączony z 6-biegowym automatem, mniejszy silnik standardowo przekazuje moc poprzez automat 4-biegowy.

Chrysler 200 trafi do amerykańskich salonów jeszcze w tym roku. Cena nie jest znana.

Źródło: foto: Chrysler, informacja: Moto Target