Oficjalna premiera Chryslera 300

Oficjalna premiera Chryslera 30011.01.2011
Nowy Chrysler 300 miał wczoraj swoją oficjalną, światową premierę podczas North American International Auto Show w Detroit. Pojazd wyposażono w nową kratkę atrapy chłodnicy oraz reflektory w kształcie dziurki od klucza ...

...z ozdobną listwą pod dolną krawędzią, które mają być znakiem rozpoznawczym tego modelu. Chrysler 300 ma także wyraźnie zarysowane przednie błotniki i mocno pochyloną szybę przednią. Słupki drzwiowe zwężono o 15%, by poprawić widoczność. Sedan ma także spojler na pokrywie bagażnika.

We wnętrzu zastosowano miękkie materiały, podgrzewane i wentylowane fotele obito skórą Nappa, a na desce rozdzielczej, drzwiach, konsoli środkowej i kierownicy umieszczono aplikacje z prawdziwego drewna. Do tego sporo chromowanych elementów, podświetlane na niebiesko wskaźniki i subtelne oświetlenie LED, również w kolorze niebieskim.

Podstawowy napęd stanowi nowy, 3,6-litrowy silnik Pentastar V6 o mocy 292 KM i maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm. W mocniejszym wariancie Chrysler 300 dysponuje legendarną, 5,7-litrową jednostką HEMI V8 o mocy 363 KM, przyspieszającą pojazd z miejsca do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Chrysler 300 posiada najbardziej zaawansowany napęd na wszystkie koła w segmencie E na rynku amerykańskim. W jego skład wchodzą także system ATC (Active Transfer Case) dystrybuujący dynamicznie moment obrotowy między przednią a tylną osią i system odłączania przedniej osi. W Chryslerze 300 w wersji AWD napęd niezauważalnie i automatycznie przechodzi z trybu przekazywania mocy wyłącznie na oś tylną do trybu rozdziału mocy na wszystkie koła bez interwencji ze strony kierowcy. Gdy napęd na obie osie nie jest potrzebny, system automatycznie odłącza oś przednią, by zużywać jak najmniej paliwa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z oficjalnej premiery Chryslera 300.


Źródło: Chrysler, opracowanie: BM