Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffee
3.46

Fiat Cinquecento

Fiat Cinquecento 1991-1998Fiat Cinquecento 1991-1998Fiat Cinquecento 1991-1998Fiat Cinquecento Sporting 1.1i (1994-1998)

Następcą Fiata 126 w 1991 roku został model Cinquecento. Zaprojektowane przez Giorgetto Giugiaro auto było produkowane wyłącznie we fabryce FSM w Tychach, którą Fiat w końcu kupił od polskiego rządu.

Trzydrzwiowy hatchback miał zwartą, nieco zaokrągloną sylwetkę i korzystny współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,33. Zaopatrzono go w liczne unowocześnienia w porównaniu z poprzednikiem: niezależne zawierzenie na przedzie i w tyle, przednie hamulce tarczowe, strefy kontrolowanego zgniotu i karoserię z galwanizowanej stali. Bagażnik miał pojemność 170 l, a przy złożonej tylnej kanapie nawet 810 l.

Produkcję zakończono w 1998. Poprzednik Seicento przyniósł firmie Fiat niepodważalny sukces. Od samego początku auto było bardzo chętnie kupowane i pozostało tak do dziś. Popyt na używane Cinquecento w Polsce jest nadal duży, a i wybór samochodów wbrew pozorom spory. Do dyspozycji są w końcu zarówno ubogo wyposażone odmiany z silnikiem o pojemności 700 cm³, jak i bardzo atrakcyjna, głównie dla młodego pokolenia, wersja Sporting. Niewątpliwą zaletę wszystkich tych samochodów stanowi ich atrakcyjna cena i rozsądne koszty utrzymania.

Fiat Cinquecento - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Fiat Cinquecento:

Nieoficjalne wyniki Car of the Year 2008!

Nieoficjalne wyniki Car of the Year 2008! Zaszczytny tytuł "Samochodu Roku 2008" powędrował do Fiata 500 - takie rewelacje zamieszczono na stronie portalu Carscoop, powołującego się na magazyn Autovise. Mimo, że oficjalne wyniki zostaną ogłoszone dopiero w...

Fiat Castrol Rally Team po Rajdzie Magurskim

Fiat Castrol Rally Team po Rajdzie Magurskim Podczas rozegranego w niedzielę Rajdu Magurskiego załoga Fiat Castrol Rally Team testowała możliwości Fiata Punto Super 2000, pracującego na oleju Castrol EDGE...