Design Award dla Fiata Grande Punto

Design Award dla Fiata Grande Punto24.11.2006
"Fiat Grande Punto natychmiast stał się hitem. Bazując na sukcesie Pandy samochód ten przyczynił się do jednego z najbardziej niespodziewanych przełomów w historii Fiat Auto. Zadecydowała o tym właśnie jego stylistyka ... "

Brytyjski magazyn Autocar przyznał Fiatowi Grande Punto Design Award 2006. W uzasadnieniu czytamy m.in.: "Fiat Grande Punto natychmiast stał się hitem. Bazując na sukcesie Pandy samochód ten przyczynił się do jednego z najbardziej niespodziewanych przełomów w historii Fiat Auto.

Design Award dla Fiata Grande Punto 1 Zadecydowała o tym właśnie jego stylistyka. Modne wnętrze, wysoka jakość i jak zwykle doskonała przestronność, przystępne ceny i hit gotowy."

Ponieważ kilkanaście dni wcześniej Grande Punto otrzymało tytuł "Scottish Small Car of the Year", można stwierdzić, że Brytyjczycy też lubią Fiata Grande Punto. Wskazują na to również wyniki sprzedaży. W Wielkiej Brytanii, od momentu wprowadzenia Grande Punto na rynek w lutym 2006 do końca zeszłego miesiąca sprzedano prawie 29.000 egzemplarzy.

Podczas ceremonii w Brooklands, nagrodę Frankowi Stephensonowi, szefowi Centrum Stylu Fiat & Lancia wręczył Chas Hallet, wydawca magazynu Autocar.

Opr: Kamila Dzika, Zdjęcia: Autocar