Nowa 500 nagrodzona przez angielski magazyn What Car?

Nowa 500 nagrodzona przez angielski magazyn What Car? 19.01.2021
W konkursie Samochód Roku 2021 organizowanym przez What Car? nowej 500 przyznano tytuły: Kabriolet Roku oraz Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski.

Nowa 500 zdobyła kolejną nagrodę w Wielkiej Brytanii, wygrywając tytuły: Kabriolet Roku oraz Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski, przyznawane przez magazyn What Car? w ramach konkursu Samochód Roku 2021.

Jury doceniło właściwości jezdne, styl jazdy, zasięg, cenę oraz odnowione wnętrze nowej 500, przyznając po raz pierwszy w historii magazynu nagrodę Kabriolet Roku samochodowi elektrycznemu.

Nowa 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem FCA i oferuje wiele najnowocześniejszych funkcji. Na przykład, akumulator o mocy 42 kW, który zapewnia zasieg do 320 km w cyklu WLTP, a w cyklu miejskim do 450 km, a wersje Passion i Icon są standardowo wyposażone w funkcję szybkiego ładowania 85 kW. Już 5 minut ładowania akumulatora wystarcza na pokonanie dystansu 50 kilometrów, czyli więcej niż średnio potrzebne jest do codziennej eksploatacji. Ponadto, do uzyskania 80% pojemności akumulatora potrzeba jedynie 35 minut. Z punktu widzenia wydajności, akumulatory są połączone z silnikiem elektrycznym o mocy 87 kW (118 KM), który zapewnia maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie), przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy i od 0 do 50 km/h w 3,1 sekundy.

Fiat
Fiat 500

Ponadto, nowa 500 jest wyposażona w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), dzięki czemu prowadzenie jej jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze, a także jest pierwszym samochodem w swoim segmencie wyposażonym w autonomiczną jazdę na poziomie 2.

Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA powiedział: „Bardzo cieszymy się z kolejnego wyróżnienia przyznanego nowej 500, zaledwie kilka miesięcy od premiery prasowej. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek sprzedaliśmy już ponad 10 000 egzemplarzy nowej 500 w Europie, stając się w grudniu numerem 1 na włoskim rynku samochodów elektrycznych”.

Steve Huntingford, redaktor magazynu „What Car?” powiedział: „Nowa 500 jest pierwszym samochodem elektrycznym, któremu przyznano nagrodę Kabriolet Roku. Jeśli istnieje idealny samochód do jazdy po mieście, to z pewnością jest to Fiat 500. Jest krótszy niż jego konkurenci, a ultralekki układ kierowniczy i świetna widoczność z przodu sprawiają, że nowa 500 jest najbardziej zwrotnym samochodem umożliwiającym manewrowanie w zatłoczonych centrach miast. A jej zasięg, lepszy niż zasięg konkurencji, umożliwia wybranie się na wycieczkę za miasto”.

Prestiżowy tytuł przyznany przez magazyn What Car? wzbogaca liczną kolekcję nagród nowej 500, wśród których jest już tytuł „Green Car” przyznany przez French Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car” przyznany przez DrivingElectric, specjalistyczną brytyjską witrynę internetową. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, nowy model zdobył również nagrodę „Best Design 2020” przyznawaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport” oraz nagrodę „Best Design Concept” w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.

Źródło: Fiat