Fiat Professional otwiera zamówienia na nowe Ducato 2021

Fiat Professional otwiera zamówienia na nowe Ducato 202131.05.2021
We wszystkich Salonach Fiat Professional można już zamawiać nowe Ducato z aktualnej, ósmej serii i z roku modelowego 2021.

Flagowy model w gamie marki, wprowadzony na rynek w 1981 roku, doskonale prezentuje się w roku swoich 40. urodzin. Obchody jubileuszu rozpoczęto już w 2020 roku, w którym Ducato było najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem dostawczym w Europie.

Ducato zostało okrzyknięte mianem „najlepszego w klasie” pod względem swoich możliwości. Zawdzięcza to najszerszej na rynku gamie, do której dołączyło ostatnio e-Ducato, pierwszy w 100% elektryczny samochód dostawczy Fiat Professional. Nowe Ducato ma nie tylko umocnić pozycję lidera, ale ma być zawsze gotowe do wykonania każdego zadania związanego z transportem i mobilnością Klientów. Ze względu na wydajność, elastyczność i ciągłe unowocześnianie, Ducato jest najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym w Europie po 40 latach obecności na rynku i nieprzerwanego pasma sukcesów.

Fiat
Fiat Ducato

Ducato z roku modelowego 2021 potwierdza swoją pozycję lidera i fakt, że poprzez postawienie na technologię i łączność oraz odnowiony design i wyposażenie kabiny, jest ciągle przed konkurencją. Nowe, w pełni cyfrowe oprzyrządowanie we wnętrzu samochodu jest w stanie w sposób natychmiastowy i przejrzysty przekazać najbardziej przydatne informacje oraz ostrzeżenia na temat jazdy, m.in. z nawigacji czy układów wsparcia kierowcy. System Full Digital Cockpit, bo o nim mowa, oferuje niezwykle wysoki stopień elastyczności, dzięki licznym możliwościom konfiguracji oraz interakcji z systemem infotainment Uconnect, pozwalającym jak najlepiej dostosować się do wymagań kierowcy. Do tego trzeba dodać nowe interfejsy Uconnect z ekranem o przekątnej do 10”, najwyższej klasy system nawigacji z mapami TomTom 3D oraz bezprzewodowe interfejsy Apple Car Play i Android Auto, dzięki którym najważniejsze elementy obsługi samochodu są dostępne za jednym dotknięciem ekranu. Ofertę uzupełniają Uconnect 7" z bezprzewodowym interfejsem Apple Car Play/Android Auto oraz Uconnect 5". Odświeżone wnętrze wzbogacone jest o przeprojektowaną deskę rozdzielczą, nową kierownicę, gałkę dźwigni zmiany biegów, nowe panele drzwiowe oraz nowy panel sterowania automatyczną klimatyzacją.

Dzięki całkowicie odnowionej architekturze układów elektrycznych, Ducato z roku modelowego 2021 może się pochwalić nową, bogatą gamę systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nowe Ducato, które jest już dostępne w Salonach Fiat Professional, będzie faktycznie pierwszym lekkim samochodem dostawczym z trybem jazdy autonomicznej na 2. poziomie, oferującym pełną gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) zarówno podczas podróżowania, jak i parkowania. W ich skład wchodzą kontrola prędkości z funkcją hamowania przed niespodziewanymi przeszkodami, rozpoznawanie znaków drogowych, monitorowanie zmęczenia kierowcy, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop and Go, utrzymywanie na pasie ruchu, a także wspomaganie jazdy w korkach (automatycznie utrzymuje tor jazdy i odległość od poprzedzającego pojazdu). Połączone wykorzystanie trzech ostatnich systemów ADAS pozwala nowemu Ducato osiągnąć 2. poziom jazdy autonomicznej, w którym samochód przy sprzyjających warunkach przez jakiś czas przejmuje kontrolę nad torem jazdy, przyspieszaniem i hamowaniem. To wyjątkowa funkcjonalność, do tej pory niewystępująca w żadnym innym aucie dostawczym.

Bogatą ofertę systemów wspomagających jazdę i parkowanie uzupełniają: cyfrowe lusterko wewnętrzne, które poprawia widok z tyłu auta, zastępując klasyczne lusterko wsteczne, udoskonalony system ESC z funkcją Cross Wind Assist i Trailer Stability Control oraz Active Park Assist, czyli półautonomiczny asystent parkowania równoległego i prostopadłego.

Fiat
Fiat Ducato

Wzrost popularności oraz spodziewany w przyszłości sukces e-commerce oraz dostaw do domu, przynoszą nowe potrzeby i wymagania w zakresie komfortu jazdy. Nowe Ducato ma na to swoją odpowiedź w postaci praktycznych i „inteligentnych” rozwiązań, jak funkcja Keyless Entry and Go, umożliwiająca otwieranie i zamykanie drzwi samochodu i przestrzeni ładunkowej oraz uruchamianie silnika bez użycia kluczyka, elektryczny hamulec postojowy pozwalający usunąć z kabiny masywne elementy, fotel pasażera typu Eat and Work, który po złożeniu staje się wygodną przestrzenią do pracy lub spożywania przekąsek, tacka do bezprzewodowego ładowania smartfonów, a także podwójne wejścia USB typu A i C, gniazdo 230 V, większe i bardziej przestronne panele drzwiowe, podgrzewana przednia szyba z wewnętrznymi grzałkami elektrycznymi do szybkiego odszraniania czy samopoziomujące zawieszenie pneumatyczne, pozwalające na obniżenie prześwitu, a więc ułatwiające załadunek i rozładunek samochodu.

Fotele o bardziej nowoczesnym wyglądzie i z poprawionym wypełnieniem oferują więcej przestrzeni i komfortu, a nowe elektryczne wspomaganie kierownicy, będące standardem w całej gamie, pozwala na bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu. Ducato z roku modelowego 2021, które otrzymało nową, mniejszą kierownicę, wyróżnia się też zmniejszonym promieniem skrętu, co korzystnie wpływa na komfort pracy kierowcy.

Potwierdzeniem długoletniego, bogatego dziedzictwa nowego Ducato wśród samochodów dostawczych jest całkowicie odnowiona gama jednostek napędowych, stworzonych zgodnie z normą Euro 6D-Final i poszerzona o homologację Heavy Duty. Nowe silniki wysokoprężne Multijet trzeciej generacji, oparte na nowej architekturze H3 power, opracowanej w całości przez Stellantis, umacniają swoje mocne strony, oferując lepszą wydajność, dzięki zmniejszonej masie (z korzyścią dla ładowności) oraz niższemu zużyciu paliwa i emisji CO2 (do -7%, najlepszy wynik w klasie). Zwiększono również trwałość, która jest fundamentalną cechą silnika przeznaczonego do intensywnej eksploatacji, typowej dla samochodów dostawczych, a także komfort, dzięki większej elastyczności i niższemu poziomowi hałasu w porównaniu z poprzednią generacją jednostek napędowych. Gama będzie składać się z silników o czterech poziomach mocy (120, 140, 160 i 180 KM), które współpracują z nową, ulepszoną, 6-biegową, manualną skrzynią biegów (dostępna w każdym z wariantów) oraz od zawsze cenioną 9-biegową, automatyczną przekładnią „9Speed", oferowaną w poziomach mocy 140, 160 i 180 KM. Gama Heavy Duty, dostępna w trzech najwyższych poziomach mocy, z manualną i automatyczną skrzynią biegów, stanowić będzie dopełnienie oferty silników, z których najmocniejszy ma wyróżniać się najlepszym w klasie momentem obrotowym o wartości 450 Nm, czyli takim samym, co w wersjach Light Duty. Łącznie Ducato zapewnia Klientom wybór 13 różnych kombinacji napędu, aby być jak najlepiej dopasowanym do spełnienia konkretnych zadań.

Projektanci Centro Stile szczególną uwagę poświęcili liniom nowego Ducato. Na przodzie pojawił się nowy emblemat Fiata, z dumą podkreślający, że samochód produkowany w fabryce w Atessie, należy do włoskiej marki.

Fiat
Fiat Ducato

Również pokrywa silnika, a także osłony chłodnicy i dolna zderzaka zostały przeprojektowane tak, aby zapewnić wrażenie jednorodności stylistycznej idącej z duchem czasu. Jednak tym, co od razu rzuca się w oczy, są nowe reflektory z technologią Full LED. Zostały one podzielone na trzy części, z których dolną stanowi charakterystyczny świetlny „podpis" Ducato. Centralna część lampy ma zdecydowanie sportowy wygląd i zapewnia o 30% więcej światła niż konwencjonalne reflektory halogenowe. Wreszcie, górna część jest przeznaczona na kierunkowskaz, którego styl również został odświeżony dzięki taśmie LED ze stopniowo włączającymi się diodami, co tworzy efekt niezwykle lubiany i często stosowany w samochodach osobowych, a teraz dostępny także w modelu dostawczym. Dopełnienie prac nad stylem stanowi wprowadzenie zupełnie nowego szarego koloru nadwozia Lanzarote Grey, podkreślającego „żądny przygód" charakter nowego Ducato i przeznaczonego przede wszystkim dla Klientów z sektora rekreacyjnego.

Aby zapewnić maksymalną personalizację, dla Ducato z roku modelowego 2021 opracowano strategię pakietów wyposażenia: Easy, Business i Lounge. Ponadto nowa generacja oferuje dodatkowe pakiety z systemami ADAS, lepszą funkcjonalność i estetykę, jak w pakiecie Trekking, a wszystko po to, aby nowe Ducato nadawało się do każdej „misji" i było skrojone na miarę potrzeb Klienta.

Nowe Ducato reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie możliwości nawiązywania i utrzymywania stałego kontaktu między trzema głównymi podmiotami w świecie motoryzacji: producentem, Dealerem i Klientem końcowym. Jest to podejście korzystne dla wszystkich, dzięki ciągłemu gromadzeniu danych, które pozwalają na formułowanie spersonalizowanych ofert, uzyskiwanie oszczędności w kosztach obsługi i ubezpieczenia, zwiększenie lojalności w stosunku do sprzedawcy itd. Bramą do tego świata jest system Uconnect, który może być wzbogacony na różnych poziomach: dzięki Uconnect™ Services i aplikacji FIAT możliwe jest zarządzanie i monitorowanie samochodu bezpośrednio z własnych urządzeń, w dowolnym miejscu i czasie. Dostępne są liczne usługi, jak zdalna pomoc i sterowanie, „inteligentna” nawigacja, zarządzanie flotą i wiele innych. W ten sposób tworzy się spirala, w której wszystkie zainteresowane strony mogą korzystać z zalet aktywności prowadzonej w stałym kontakcie i udostępniania informacji, dzięki głównym oferowanym funkcjom, jak na przykład My Assistant, który gwarantuje bezpieczeństwo i pomoc podczas podróży, zapewniając geolokalizowane wsparcie w razie wypadku lub awarii. Dodatkowo, co miesiąc wysyłany jest raport o stanie nowego Ducato wraz ze wskazówkami, jak najlepiej o nie zadbać.

My Remote umożliwia interakcję z pojazdem, nawet gdy jest się z dala od niego, umożliwiając ryglowanie i odryglowywanie drzwi, sprawdzanie położenia samochodu oraz ustawianie alarmów w razie przekroczenia prędkości, wyznaczonego obszaru czy czasu. Ponadto, w przypadku korzystania z asystenta głosowego, można wysyłać wskazówki bezpośrednio do samochodu i uzyskiwać informacje o stanie pojazdu za pomocą prostych komend głosowych.

My Car to aplikacja umożliwiająca monitorowanie stanu swojego Ducato w dowolnym momencie, np. poziomu paliwa, ciśnienia w oponach, licznika kilometrów oraz pozwalająca otrzymywać powiadomienia o przeglądach lub naprawach. Korzystając z aplikacji My Navigation można szybko i bezstresowo dotrzeć do każdego celu, otrzymując w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym, pogodzie i fotoradarach. Funkcje Send&Go, czyli wyszukiwanie parkingów i stacji paliw pomagają oszczędzić czas: na przykład, po znalezieniu w aplikacji celu podróży, można jednym dotknięciem przesłać go do nawigacji, a następnie wyświetlić stacje paliw i parkingi znajdujące się po drodze. Ponadto, dzięki funkcji „over the air", mapy będą zawsze aktualne, bez konieczności odwiedzania serwisu.

Pakiet My Wi-Fi, a więc z hotspotem Wi-Fi, umożliwia podłączenie nawet 8 urządzeń i korzystanie w samochodzie z asystenta głosowego Amazon Alexa. Pakiet My Alert wysyła z kolei do Klienta ostrzeżenia w przypadku próby kradzieży oraz zapewnia pomoc, jeśli auto padło łupem złodziei.

Wreszcie, dostępne jest narzędzie My Fleet Manager, stworzone, aby uprościć zarządzania flotą samochodów służbowych przy zachowaniu maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania, planowania i analizowania eksploatacji pojazdów. My Alert i My Fleet Manager są opcjami dodatkowo płatnymi, a My WiFi jest dostępna po zarejestrowaniu się i wniesieniu opłaty abonamentowej w Ubigi.com. Łączność oferowana przez nowe Ducato oznacza również, że dane telemetryczne samochodu i zdalne sterowanie mogą być zintegrowane z istniejącymi już rozwiązaniami, którymi dysponuje Klient, co zapewnia maksymalną interoperacyjność.

Źródło: Fiat Professional