Fiat 500X Yachting z nowym nadwoziem typu open air

Fiat 500X Yachting z nowym nadwoziem typu open air 07.07.2021
W wersji premierowej, nowy Fiat 500X Yachting występuje w stylistyce poświęconej „Yacht Club Capri" i jest inspirowany luksusowymi jachtami.

Podobnie jak w przypadku serii specjalnej Fiat 500 Riva, nowe 500X i 500 Yachting w swojej premierowej edycji z nadwoziem w stylistyce składającej hołd „Yacht Club Capri” również wyróżnia unikalny styl, inspirowany żeglarstwem i elegancją luksusowych łodzi. Modele są ozdobione elementami nawiązującymi do tego świata: charakterystyczny niebieski kolor i otwierany, materiałowy dach, także w niebieskich barwach, linia wokół nadwozia to ukłon w stronę łodzi motorowych produkowanych w prestiżowych stoczniach i chromowane, podkreślające ekskluzywny styl detale upiększające oba modele.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Seria specjalna jest owocem ekskluzywnej współpracy z jednym z 40 najbardziej prestiżowych klubów żeglarskich we Włoszech: Yacht Club Capri, o czym świadczy logo „Yacht Club Capri” umieszczone z boku i z tyłu dwóch modeli z edycji kolekcjonerskiej. Dwie premierowe serie specjalne będą oznaczone: pierwsze 500 egzemplarzy obu modeli, w sprzedaży we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii, będzie opatrzone plakietką z napisem „1 z 500”.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Fiat 500X Yachting

500X Yachting powiększa gamę 500X o nowe nadwozie: oprócz wersji Cross i Sport, 500X po raz pierwszy oferuje swobodę jazdy „open air”. W ciągu kilku sekund i jednym naciśnięciem przycisku, elektrycznie otwierany dach nowej serii specjalnej Yachting umożliwia 500X jazdę pod gołym niebem. Nowa edycja kolekcjonerska w swojej premierowej wersji ze stylistyką dedykowaną „Yacht Club Capri” jest dostępna w ekskluzywnym kolorze Niebieskim Venezia z niebieskim, otwieranym, materiałowym dachem, natomiast obudowy lusterek i klamki drzwi są wykonane ze szczotkowanego chromu.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Ponadto, podwójna linia w kolorze niebieskim i kości słoniowej dodatkowo podkreśla profil samochodu: biegnie na wysokości linii pasów i nawiązuje do podobnych linii na jachtach. Nowe i ekskluzywne są również 18” felgi aluminiowe z akcentami w kolorze morskiego błękitu.

Inspirowaną żeglarstwem elegancję odnajdujemy także we wnętrzu, gdzie wyróżniają się białe fotele soft-touch z napisem 500 wyszytym niebieskim haftem, aluminiowe listwy progowe z logo „Yachting” i mahoniowa deska rozdzielcza, kolejne mocne nawiązanie do typowych dla łodzi elementów stylu z epoki „Dolce Vita”. Drewno, najbardziej naturalny z materiałów, w połączeniu z zaawansowaną technologią daje absolutnie wyjątkowy efekt, jak w świecie żeglarstwa. Również obudowa kluczyka ma nowy wygląd, nawiązujący do barw samochodu.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Fiat 500 Yachting

Seria specjalna 500 będąca hołdem dla Yacht Club Capri to także ukłon w stronę morza, począwszy od koloru Niebieskiego Dipinto di Blu, nawiązującego do intensywnych barw morza w okolicach Capri i ekskluzywnego świata żeglarstwa, z chromowanymi wstawkami na przednim grillu oraz obudowami lusterek i 16” felgami aluminiowymi z diamentowanym szlifem. Nowa edycja kolekcjonerska ma elektrycznie otwierany, materiałowy dach: wystarczy kilka sekund i jedno naciśnięcie przycisku, aby kierowca i pasażerowie mogli cieszyć się swobodą podróżowania pod gołym niebem w typowym stylu „dolce vita”.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Również w 500 Yachting srebrno-niebieska podwójna linia przypomina podobne linie widoczne na jachtach. Ponadto, na słupku B wyróżnia się logo podkreślające ekskluzywną współpracę z Yacht Club Capri.

Ekskluzywne elementy wykończenia znajdują się także we wnętrzu samochodu: deska rozdzielcza wykonana jest z drewna wykorzystywanego przy produkcji jachtów, aby uzyskać elegancki akcent w typowym stylu „dolce vita”. W ciemnym wnętrzu wyróżniają się fotele w kolorze kości słoniowej ze wstawkami ze skóry Frau i haftowanym logo 500 w kolorze niebieskim.

Fiat
Fiat 500X Yachting

Źródło: FIAT