Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii Mały Samochód Roku

Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii Mały Samochód Roku14.10.2021
Głosami odbiorców i wyborem wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych, nowy Fiat 500 zdobywa tytuł "Mały Samochód Roku" w konkursie News UK Motor Awards 2021.

Podobnie jak w poprzednich latach, nagrody News UK były przyznawane przez czytelników i dziennikarzy motoryzacyjnych z wszystkich tytułów News UK, którzy wyróżnili najlepsze w swojej klasie samochody ze wszystkich segmentów motoryzacyjnych.

Nagroda przyznana przez News UK Motor Awards jest już 10. dla nowego Fiata 500 zdobytą w Wielkiej Brytanii i powiększa pulę tytułów przyznanych modelowi. Znajdują się w niej: „Green Car" uzyskany we francuskim konkursie Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car" przyznany przez Driving Electric. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, samochód otrzymał również nagrodę „Best Design 2020" przyznaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport" oraz „Best Design Concept" uzyskaną w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards".

Fiat
Nowy Fiat 500

Wprowadzony na rynek w marcu 2020 roku, nowy Fiat 500, zebrał już liczne międzynarodowe nagrody i stał się wiodącym, elektrycznym samochodem miejskim w Europie. Nowy Fiat 500 jest pierwszym najlepiej sprzedającym się samochodem z prawie 28% udziałem w rynku w segmencie samochodów miejskich w Europie, liderem na rynku samochodów miejskich w 12 krajach i najczęściej sprzedawanym samochodem na całym rynku EV we Włoszech.

Ponadto, po wprowadzeniu na rynek europejski, izraelski i brazylijski, nowy Fiat 500 jest na najlepszej drodze, aby stać się pierwszym globalnym, w pełni elektrycznym samochodem miejskim typu „all-in".

Źródło: Fiat/Stellantis