Stilo - długo oczekiwany następca Bravo i Brava

Stilo - długo oczekiwany następca Bravo i Brava26.02.2001
Na genewskim salonie samochodowym odbędzie się długo oczekiwana prezentacja następcy Fiata Bravo i Brava, czyli modelu Stilo. Poprzednicy Stilo produkowani są już od 1995 roku ...

Stilo - długo oczekiwany następca Bravo i Brava 1 Na genewskim salonie samochodowym odbędzie się długo oczekiwana prezentacja następcy Fiata Bravo i Brava, czyli modelu Stilo. Poprzednicy Stilo produkowani są już od 1995 roku.

Nowy kompakt Fiata bazuje na płycie podłogowej znanej z Alfy 147. W wersji pięciodrzwiowej ma on długość 4250 mm, szerokość 1760 mm, wysokość 1510 mm i rozstaw osi 2600 mm. Samochody trzydrzwiowe są o 7 cm krótsze i o 5 niższe. Założeniem konstruktorów było stworzenie dwóch samochodów, które w dość znaczący sposób będą różnić się stylem i przeznaczeniem. Odmiana 5-drzwiowa to pojazd typowo rodzinny.

Stilo - długo oczekiwany następca Bravo i Brava 2 Ma się on przede wszystkim odznaczać komfortem, przestronnością, wszechstronnością i ekonomicznością użytkowania. Siedzenia w porównaniu z wersją trzydrzwiową zamontowano wyżej, co ma ułatwić wsiadanie, zwiększyć przestronność i polepszyć widoczność. Oparcie fotela pasażera na przedzie auta i dające się przesuwać tylne fotele można złożyć (każde z osobna).

Dla miłośników dynamicznych pojazdów o lekko sportowej charakterystyce przeznaczono trzydrzwiowe Stilo. Oferta silnikowa nowego modelu obejmie cztery jednostki benzynowe i dwa turbodiesle common rail.