FIAT Professional gwiazdą targów Caravan Salon 2023

FIAT Professional gwiazdą targów Caravan Salon 202330.08.2023
Fiat Professional jest obecny na stoisku Grupy Stellantis, prezentując bogato wyposażonego Ducato Van, jedną z najbardziej cenionych przez klientów konfiguracji.

Marka FIAT Professional bierze udział w 62. edycji targów Caravan Salon w Düsseldorfie, które potrwają do 3 września. Niemieckie targi to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie dla producentów i klientów finalnych pojazdów rekreacyjnych.

Na stoisku Stellantis, marka FIAT Professional prezentuje w pełni wyposażonego Ducato Van, będącego jedną z najczęściej wybieranych i docenianych przez klientów konfiguracji. Odwiedzający największe targi pojazdów rekreacyjnych w Europie mogą osobiście odkryć wszystkie sekrety modelu z ponad 40-letnią historią pełną sukcesów, który przez 15 lat z rzędu był wybierany przez czytelników specjalistycznego niemieckiego magazynu Promobil „Najlepszą bazą do zabudowy kamperowej".

Ponadto, pierwsze sześć miesięcy 2023 r. potwierdza, że trudny rok 2022 dla Ducato to już tylko wspomnienie, bowiem produkcja modelu zwiększyła się ponad dwukrotnie, aby lepiej sprostać intensywnemu zapotrzebowaniu ze strony klientów.

FIAT Professional Ducato wyróżnia się imponującą technologią i najlepszymi w swojej klasie zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS), zaprojektowanymi w celu poprawy wrażeń z jazdy i ułatwienia parkowania, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu kwestii bezpieczeństwa. Technologia ta zapewnia najwyższe bezpieczeństwo rodzinom, które wybierają Ducato jako swój ulubiony wakacyjny „mobilny dom”.

Dostępny jako opcja pakiet „advance safety” oferuje klientom wiele innowacyjnych korzyści, takich jak adaptacyjny tempomat i inteligentny asystent prędkości, które odpowiednio dostosowują prędkość samochodu, aby utrzymać bezpieczną odległość od poprzedzających pojazdów i utrzymują prędkość w dopuszczalnym zakresie.

Ponadto, dostępny jest Driver Drowsiness Detection (system wykrywania senności kierowcy), którego zadaniem jest ciągłe monitorowanie zachowania kierowcy i wykrywanie wczesnych oznak zmęczenia lub senności oraz Full Brake Control (system aktywnego hamowania) będący w stanie zidentyfikować nie tylko pojazd jadący przed nim, ale także nieprzewidziane przeszkody, takie jak piesi i rowerzyści.

Aby przenieść bezpieczeństwo na jeszcze wyższy poziom, Lane Control (system kontroli pasa ruchu) wspomaga prowadzenie auta poprzez ostrzeganie przed niespodziewaną zmianą pasa jezdni. Nieustannie analizując warunki panujące na drodze za pomocą dyskretnie umieszczonej na szybie przedniej kamery, Ducato trzyma się wytyczonego pasa ruchu, zapewniając poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

FIAT Ducato

Jako dodatek do tych innowacyjnych specyfikacji, centralne lusterko staje się cyfrowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 8,9-cala i wysokiej rozdzielczości, który zapewnia podczas jazdy niczym nieprzesłonięty, wyraźny widok drogi z tyłu za pojazdem, co jest zasługą szerokokątnej kamery o wysokiej rozdzielczości umieszczonej we wsporniku tylnego trzeciego światła stop.

Technologie takie jak Blind Spot Detection (system wykrywania martwego pola) i Rear Cross Path (system wykrywania obiektów na drodze cofania) wykorzystują czujniki radarowe do wykrywania nadjeżdżających pojazdów, które nie są widoczne, ponieważ znajdują się w martwym polu lusterek wstecznych lub nadjeżdżają z boku w trakcie cofania i pomagają uniknąć wypadków podczas manewrowania.

Wszystkie te najnowocześniejsze funkcje, do których klienci przyzwyczaili się prowadząc swoje samochody osobowe, płynnie przenoszą się do Ducato od FIAT Professional, zapewniając bezpieczną, przyjemną, dobrze znaną i niezwykle funkcjonalną podróż.

Wygląd zewnętrzny prezentowanego Ducato charakteryzuje się nowymi reflektorami LED z czarnymi wykończeniami, które stanowią topową ofertę pod względem oświetlenia zewnętrznego i są o 30% jaśniejsze w porównaniu z lampami halogenowymi. We wnętrzu samochodu znajduje się w pełni cyfrowy zestaw wskaźników, który natychmiast i w sposób przejrzysty wyświetla przydatne informacje o podróży oraz ewentualne alerty, oferując kierowcy dużą elastyczność i spełniając ty samym jego rzeczywiste wymagania.

Do tego wszystkiego dochodzi nowy system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym HD Radio NAV i z wbudowanym bezprzewodowym interfejsem Apple CarPlay/Android Auto do dublowania ekranu aplikacji oraz z wbudowanymi mapami i nawigacją. Jako dopełnienie oferty, 10-calowe radio jest połączone z nowym, w pełni cyfrowym wyświetlaczem, który łączy 7-calowy kolorowy wyświetlacz z cyfrowymi wskaźnikami, zapewniając przejrzyste i spersonalizowane wyświetlanie informacji, w tym systemu nawigacji i systemów wspomagających kierowcę.

Ponadto, baza pod zabudowy Ducato jest dostępna z najnowszej generacji silnikiem spalinowym, który zapewnia moc do 180 KM, zestawionym z manualną skrzynią biegów lub dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

W Dusseldorfie Fiat Professional dołącza do niezwykle sugestywnego stoiska Stellantis, które oparte jest na precyzyjnych i strategicznych wytycznych w zakresie komunikacji, które odzwierciedlają pozycjonowanie produktów jako „rodzina dla rodzin”: rodzina produktów rozszerzona dwa lata temu w wyniku połączenia Grup FCA i PSA, oferująca możliwość rozszerzenia i uzupełnienia gamy.

Źródło: FIAT Professional