Nowe wersje 500-tki potwierdzone przez Fiata

Nowe wersje 500-tki potwierdzone przez Fiata10.07.2007
Szefowie koncernu chyba nawet w najśmielszych planach nie zakładali istnego szału, który opanował Europę po niedawnej prezentacji Fiata 500. Dlatego kilka dni temu oficjalnie potwierdzono wprowadzenie do produkcji ...

...pozostałych wersji nadwoziowych włoskiego malucha z polskim rodowodem.

Jak donosi Automotive News, przedstawiciele Fiata potwierdzili wprowadzenie trzydrzwiowej wersji kombi, o tradycyjnej nazwie Giardiniera oraz małego SUV-a z napędem na cztery koła. Ten ostatni bazować będzie na rozwiązaniach technicznych Fiata Pandy 4x4.

Fiat najwyraźniej chce zabrać BMW część zamożnych klientów, a w zasadzie klientek kupujących nowe MINI. Nowe wersje modelu 500 są odpowiedzią na MINI Clubmana, wchodzącego na rynek i zapowiadanego w ciągu dwóch lat wariantu SUV tego modelu.

Fiat potwierdził również wprowadzenie do produkcji od lata 2008 roku małego kabrioleta z miękkim dachem. Najszybciej jednak zobaczymy sportowy wariant kultowego malucha oznaczony jako Abarth 500. Premiera tej miejskiej rakiety ze 135-konnym silnikiem 1,4 turbo odbędzie się pod koniec roku w Tokio lub podczas motoryzacyjnego show w Bolonii.

Plany produkcyjne zakładają wyprodukowanie w tym roku 58 tysięcy sztuk, natomiast w przyszłym roku z fabryki w Tychach zjedzie już 150, zamiast planowanych wcześniej 120 tysięcy sztuk "włoskiego MINI".

Źródło: Automotive News, informacja Moto Target