Pięciogwiazdkowy Fiat 500

Pięciogwiazdkowy Fiat 50031.08.2007
Jeszcze przed lipcową oficjalną prezentacją w Turynie Fiat 500 skradł serca dziesiątek tysięcy europejskich klientów, którzy zakochani w jego nostalgicznych liniach składali zamówienia i wpłacali zaliczki, nie znając nawet dokładnej ceny "500-tki".

Teraz wiadomo, że ten produkowany w Tychach maluch Fiata jest nie tylko urodziwy, ale także bezpieczny. Dowodem na to jest ostatnia seria testów Euro NCAP w której próbom zderzeniowym poddano również Fiata 500. Auto uzyskało maksymalna liczbę 5 gwiazdek za ochronę pasażerów i zdobył 35 punktów (na 37 możliwych). Nieco niżej oceniono bezpieczeństwo dzieci (3 gwiazdki) i pieszych przy kolizji z Fiatem 500 (2 gwiazdki).

Fiat oferuje w tym neoklasyku możliwość zamówienia aż 7 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtyny oraz poduszki kolanowej stanowią seryjne wyposażenie całej proponowanej gamy z wyjątkiem wersji Naked). Ponadto model zawiera liczne elektroniczne systemy kontrolne dynamicznego zachowania się pojazdu, takie, jak na przykład ABS uzupełniony o EBD, stabilizujący tor jazdy ESP (Electronic Stability Program), system antypoślizgowy ASR (Anti Slip Regulation), funkcja HBA (Hydraulic Brake Assistance) oraz system Hill Holder.

Źródło: NCAP, informacja Moto Target