Specjalny Fiat 500 dla Felipe Massy

Specjalny Fiat 500 dla Felipe Massy22.01.2008
Wczoraj w Monte Carlo (Monako) Felipe Massa otrzymał specjalny egzemplarz Fiata 500, wyposażony w 1,4-litrowy silnik o mocy 120 KM. Auto to ma unikalny wygląd dzięki specjalnym detalom, takim jak podpis Massy naniesiony na metalową osłonę progów.

Nadwozie polakierowano w kolorze perłowej bieli, a wnętrze wykończono specjalnym, bardzo trwałym materiałem o nazwie Cordura, w brązowym odcieniu. Supermini podarowany kierowcy Formuły 1 to oczywiście wariant sportowy, ze szklanym dachem, 16-calowymi felgami i czerwonymi zaciskami hamulców.

Specjalny Fiat 500 dla Felipe Massy 1 Jednak to, co rzeczywiście wyróżnia ten pojazd to jego silnik 16V o pojemności 1,4 litra i mocy 120 KM, stworzony przez Fiat Powertrain Racing, oddział FPT (Fiat Powertrain Technologies) odpowiedzialny za projektowanie i produkcję silników wyczynowych i jednostek napędowych do edycji specjalnych modeli Fiata.

Felipe Massa w ostatnim sezonie Formuły 1 aż sześć razy startował z pole position i trzy razy wygrał rywalizację (w Grand Prix Bahrajnu, Hiszpanii i Turcji), aby w ostatecznym rozrachunku zająć 4 miejsce w kwalifikacji końcowej. Fiat 500 także odnosił ostatnio sukcesy, zdobywając tytuł "Samochodu Roku 2008", "EuroCarBody 2007" i "Auto Europa 2008".

Jak twierdzi producent Fiat 500 perfekcyjnie pasuje do Felipe Massy, gdyż mają podobne cechy: Fiat 500, tak jak kierowca F1 jest sympatyczny, niekonwencjonalny, innowacyjny i odnosi sukcesy.

Źródło: Fiat