Fiat 500 nagrodzony w konkursie Dobry Wzór 2007

Fiat 500 nagrodzony w konkursie Dobry Wzór 200730.04.2008
Już po raz piętnasty jury konkursu Dobry Wzór przyznało nagrody dla najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku. W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą 51 produktów w trzech kategoriach: Sfera Domu (31), Sfera Pracy (12), Sfera Publiczna (8).

Oceniane były cechy wizualne, użytkowe, ekonomiczne oraz wartości dodatkowe produktów, inne dla każdej kategorii.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 24 kwietnia 2008 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, przyznano Fiatowi 500 nagrodę główną Dobry Wzór 2007 w kategorii Strefa Publiczna.

Konkurs Dobry Wzór 2007 odbył się pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Patronem Krajowej Izby Gospodarczej. Partnerami konkursu zostali: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Domoteka – Centrum Wyposażenia Wnętrz. Dyrektorem konkursu Dobry Wzór jest Elżbieta Opiła – dyrektor Centrum Design Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Kuratorem wystawy Dobry Wzór 2007 jest projektant wzornictwa, mgr inż. arch. Jacek Cynke.

Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2007 będzie dostępna dla publiczności od 25 kwietnia do 22 czerwca 2008 roku w sali im. Wandy Telakowskiej siedzibie IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wszystkie produkty zakwalifikowane do Finału będzie można oglądać w godzinach 10:00 – 18:00, z wyjątkiem poniedziałków. W piątki od godziny 14:00 wstęp wolny. W tym roku zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z cenami wystawionych produktów.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego jest niezależnym ekspertem wzornictwa, a konkurs Dobry Wzór jedynym audytem wzorniczym na polskim rynku. IWP promuje najlepsze rozwiązania projektowe, wspiera przedsiębiorców, którzy poszukując coraz bardziej konkurencyjnych rozwiązań, współpracują z designerami i chronią prawa autorskie. Konsumentom z kolei doradza, które z ogromu produktów na rynku naprawdę warto kupić.

Źródło: Fiat