Fiat Bravo i nowatorski system eco:Drive

Fiat Bravo i nowatorski system eco:Drive20.03.2009
Po Fiacie 500 i Fiacie Grande Punto, także klienci kupujący Fiata Bravo z systemem Blue&Me mogą korzystać z aplikacji "eco:Drive" - supernowoczesny system, który umożliwia kierowcom dokładnie przeanalizować własny styl prowadzenia samochodu ...

...i zrozumieć, jaki ma on wpływ na zużycie paliwa oraz emisję zanieczyszczeń.

Aplikacja "eco:Drive" jest dostępna bezpłatnie do pobrania ze strony www.fiat.com/ecodrive. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy od pojawienia się aplikacji na rynku, (którą klient może zainstalować na własnym komputerze) została ona pobrana przez około 35.000 użytkowników.

Fiat Bravo i nowatorski system eco:Drive 1Nie wspominając już o dodatkowych 10.000 osób, które nie tylko używają jej cały czas w celu monitorowania swojego stylu jazdy, ale dołączyli do wirtualnej społeczności "eco:Ville", gdzie internauci wyrażają swoje zainteresowanie oraz zaangażowanie w kwestie związane z ekologiczną jazdą. Zatem, projekt jest zarówno wielkim sukcesem marketingowym, jak też rzeczywistym zaangażowaniem w ochronę środowiska: dzięki poradom i wskazaniom "eco:Drive", emisje CO2 w Europie mogą zostać zmniejszone o ponad 700 ton, co daje wystarczająco dużo energii by oświetlać ulice miasta wielkości Genewy przez osiem miesięcy.

Jak to działa? W czasie jazdy aplikacja "eco:Drive" zbiera informacje na temat stylu prowadzenia samochodu oraz jego wydajności. Wszystkie dane za pomocą uniwersalnego portu USB systemu Blue&Me zapisywane są na przenośnym nośniku pamięci i są dostępne do późniejszego przeglądania na komputerze. Użytkownik może więc, dokładnie analizować zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń dla każdej ze swoich podróży (ecoIndex), a także uzyskać wskazówki jak zmodyfikować styl jazdy, aby wywierać mniejszy wpływ na środowisko.

Fiat Bravo i nowatorski system eco:Drive 2Faktycznie, dzięki serii progresywnych „lekcji", można poprawić swoje wyniki, co oznacza, że bardziej skrupulatny, "ekologiczny" kierowca może oczekiwać poprawy wyników na poziomie 15%. To z kolei oznacza redukcję emisji CO2 o 15% i zmniejszenie zużycia paliwa, które pozwala zaoszczędzić od 120 do 200 Euro na rok.

W 2009, w ślad za modelami 500, Grande Punto i Bravo, cała gama samochodów marki FIAT posiadających system Blue&Me zostanie wyposażona w system "eco:Drive", który będzie podlegał ciągłemu rozwojowi dzięki wkładowi użytkowników, przez co stanie się jeszcze bardziej dla nich przydatny. Na koniec należy pamiętać, że "eco:Drive" jest wynikiem ewolucji systemu Blue&Me – platformy opracowanej przez FIAT Group Automobiles we współpracy z Microsoft, który zdobył już międzynarodowe uznanie i który w ciągu ostatnich dwóch lat został zainstalowany w różnych modelach grupy FIAT w ilości 500.000 sztuk.

Źródło: Fiat