Srebro dla zakładu Fiat Auto Poland w Tychach

Srebro dla zakładu Fiat Auto Poland w Tychach15.07.2009
Grupa Fiata korzysta z WCM, międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcyjnego w zarządzaniu swoimi fabrykami, która działa zgodnie z najwyższymi standardami na poziomie światowym.

Proces usprawnienie WCM przewiduje trzy poziomy - BRONZE LEVEL; SILVER LEVEL i GOLD LEVEL.

W 2007 roku tyski zakład Fiat Auto Poland otrzymał BRONZE LEVEL, dołączając w ten sposób do prestiżowego grona przedsiębiorstw „WORLD CLASS MANUFACTURING". Wcześniej, w 2004 roku, zakład otrzymał Polską Nagrodę Jakości, a w 2005 roku był finalistą Europejskiej Nagrody jakości - EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu.

W dniach 6 i 7 lipca b.r. tyski zakład Fiat Auto Poland został poddany kolejnemu audytowi pod kątem stosowania najlepszych i najskuteczniejszych metod zarządzania procesem produkcyjnym wg WCM.

Grupa zagranicznych audytorów pod przewodnictwem prof. Hajime Yamashina oceniała pod tym kątem stosowane w zakładzie procedury i uzyskana wysoka ocena pozwoliła na przyznanie zakładowi certyfikatu SILVER LEVEL. To znaczące uznanie zakład otrzymał dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników w rygorystyczny proces implementacji zasad i metod WCM, co pozwoliło na osiągnięcie poprawy w logistyce, w jakości i na znaczące obniżenie kosztów. Ta ocena w bezpośredni sposób przekłada się na ocenę przez rynek jakości samochodów produkowanych w Tychach. W niedawno opublikowanym rankingu niezawodności wg niemieckiego ADAC, Fiat Panda zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów klasy miejskiej / segment A i B /.

Zakład FAP w Tychach to drugi europejski zakład z Grupy Fiata który otrzymał tak wysoką ocenę - SILVER LEVEL / pierwszym był zakład w Melfi /.

Ten wynik potwierdza intensywną pracę na przestrzeni ostatnich lat ze strony Grupy Fiata, w celu usprawnienia i uelastycznienia struktury produkcyjnej, która jest swoistym „konikiem" w rywalizacji z najgroźniejszymi konkurentami.

Źródło: Fiat