System eco:Drive FIATA zdobywa nagrody

System eco:Drive FIATA zdobywa nagrody16.07.2009
o niedawnym sukcesie na 56. Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes, innowacyjny system "eco:Drive" opracowany przez Grupę Fiata, zyskuje z każdym dniem coraz większe uznanie wśród użytkowników.

Oprogramowanie i aplikacja "eco:Drive", dostępne dla modeli Fiat 500, Grande Punto, Bravo - a od dziś także dla Qubo i Cromy - wykorzystuje potencjał platformy Blue&Me i umożliwia kierowcom lepiej zrozumieć jak ich styl jazdy wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin. W pierwszych ośmiu miesiącach od wprowadzenia na rynek, ponad 50 000 osób bezpłatnie pobrało aplikację ze strony www.fiat.com/ecodrive.

Warto podkreślić, że 20 000 osób stale go używa monitorując własny sposób jazdy, wcielając w praktyce „styl życia" "eco:Ville", styl społeczności internetowej, która angażuje się w bardziej „ekologicznie świadomą" jazdę. Jest to, więc, zarówno duży sukces wśród użytkowników, jak i konkretne działanie: dzięki poradom "eco:Drive" możliwe było „zaoszczędzenie" ponad 1 500 ton CO2 w Europie, co jest ekwiwalentem energii wystarczającej do oświetlenia ulic miasta wielkości Genewy przez 16 miesięcy.

Aplikacja "eco:Drive" była bohaterem 56. Międzynarodowego Festiwalu Reklamy w Cannes, gdzie zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę: "Grand Prix" w kategorii Cyber, także dzięki pracy włożonej przez londyńską agencję AKQA.

Jak działa system „eco:Drive"? Podczas gdy kierujesz swoim samochodem, "eco:Drive" zbiera wszystkie informacje dotyczące wydajności pojazdu i stylu jazdy kierowcy. Wszystkie dane, poprzez łącze USB systemu Blue&Me, zostają w ten sposób przeniesione na zwykły nośnik pamięci USB i tym samym są następnie dostępne do odczytu na komputerze. Użytkownik może uważnie przeanalizować poziom spalania i emisji z każdej podróży (tworząc w ten sposób swój tzw. ecoIndex) i otrzymać rady jak jeździć, by ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko równolegle redukując zużycie paliwa.

Dzięki całej serii dostępnych lekcji i porad, użytkownik może w prosty sposób nauczyć się jak poprawić swoje wyniki: wystarczy wspomnieć, że kierowcy, którzy najbardziej zwracają uwagę na "ekologicznie świadomą" jazdę, mogą spodziewać się poprawy w zakresie redukcji emisji CO2 o 15% i roczne oszczędności związane z mniejszym zużyciem paliwa na poziomie między 120 i 200 euro.

System "eco:Drive" będzie stale aktualizowany, dzięki wkładowi i pomocy użytkowników, przez co będzie jeszcze bardziej przydatny i wydajny.

Warto wspomnieć, że "eco:Drive" to system, który korzysta z technologii Blue&Me, platformy opracowanej wspólnie przez Fiat Group Automobiles i Microsoft, która już zyskała uznanie na forum międzynarodowym i w czasie około 2 lat została zainstalowana w 800 000 samochodów różnych marek Grupy Fiata.

Źródło: Fiat