Fiat sadzi drzewa

Fiat sadzi drzewa19.08.2009
Nowy Fiat 500C, ulica Montenapoleone i mediolańskie lato. Do 30 września słynna ulica dzielnicy mody będzie gościła projekt "Aby powstało drzewo", zrodzony z inicjatywy władz Mediolanu z Fiat Automobiles.

Dwadzieścia struktur z włókna szklanego w formie Fiata 500C zostało wykonanych przez projektanta Fabio Novembre w skali 1:1. Mieszczą one w sobie drzewa różnych kształtów i rozmiarów i zostały rozlokowane wzdłuż ulicy Montenapoleone, by ożywić kolorystycznie i spopularyzować lato w stolicy Lombardii.

Fiat sadzi drzewa 1 Oryginalne kreacje projektu "Aby postało drzewo" zostaną później przeniesione na inne ulice Mediolanu, by utrzymać ożywiony charakter miasta przez cały rok.

Projekt oddaje idealnie wartości Fiata 500C: sympatyczny, innowacyjny, przyjazny, bliski ludziom i przede wszystkim "ekologiczny" samochód. Dowodzą tego jego przyjazne środowisku silniki (wszystkie spełniają normę Euro5) i innowacyjny system "Start&Stop", który zarządza czasowym wyłączaniem i ponownym uruchamianiem silnika.

"Nowy samochód potwierdza zaangażowanie Fiat Automobiles w ochronę środowiska - deklaruje Maurizio Spagnulo, Dyrektor Komunikacji Fiat Automobiles - To zaangażowanie tworzy fundamentalne wytyczne dla marki Fiat projektowania i ciągłego ulepszania produktów, by mogła poszczycić się najbardziej ekologiczną gamą w Europie. Warto przypomnieć, że spośród dziesięciu najlepiej sprzedających się marek samochodowych w Europie samochody marki Fiat zarejestrowały najniższą średnią wartość emisji dwutlenku węgla w sprzedanych przez siebie samochodach w roku 2008: 133,7 g/km"

Fiat sadzi drzewa 2 Zaangażowanie Fiata, zawsze ukierunkowane na realne potrzeby Klienta, przewiduje redukcję emisji także poprzez wprowadzenie nowych technologii takich, jak rewolucyjny system Multiair lub Multijet drugiej generacji; nowe technologie jak "Start&Stop"; nowe aplikacje jak "eco:Drive", innowacyjne oprogramowanie, które poprzez port USB umożliwia analizę stylu jazdy kierowcy, pomagając mu zoptymalizować zachowanie pod katem zużycia paliwa, a więc także emisji spalin.

Drzewa i pojazdy, które coraz bardziej rywalizują ze sobą w miejskim krajobrazie, stopiły się w jedno, stając się symbolem nowego stylu życia naszych czasów. Mediolan i Fiat 500 ponownie potwierdzają swoje zaangażowanie w tym kierunku".

Źródło: Fiat