Fiat Punto Evo wyposażony w Blue&Me-TomTom

Fiat Punto Evo wyposażony w Blue&Me-TomTom03.09.2009
Grupa Fiat Automobiles i TomTom poinformowały, że obydwie firmy wspólnie przygotowały zintegrowane, przewoźne urządzenie do nawigacji: Blue&Me - TomTom. Urządzenie to, które jest wynikiem współpracy nawiązanej pomiędzy tymi dwiema firmami, ...

...zostanie zaprezentowane po raz pierwszy w nowym Fiacie Punto Evo podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Wynikiem tej współpracy jest ścisła, niespotykana dotąd w przemyśle, integracja przewoźnego urządzenia do nawigacji z samochodem, a to poprzez udostępnienie bezkonkurencyjnych technologii, zapewniając optymalną informację w prowadzeniu samochodu. Wprowadzając Blue&Me - TomTom, Fiat wychodzi na przeciw wymaganiom Klienta w zakresie uniwersalnych, przyjaznych użytkownikowi urządzeń do nawigacji, a wszystko to dzięki doświadczeniu firmy TomTom w dziedzinie urządzeń, które są łatwe w obsłudze i posiadają możliwość aktualizacji.

Blue&Me - TomTom będzie wyposażony w najnowsze funkcje dostępne w urządzeniach firmy TomTom, jak np. IQ RoutesTM do wyznaczania najszybszej trasy i dokładnego czasu przyjazdu do celu. Nowy system wdraża również we Fiatach funkcję „Eco:Drive Info", służącą do wyświetlania w czasie rzeczywistym informacji na temat stylu jazdy oraz przydatnych uwag jak jechać z poszanowaniem dla środowiska i optymalizacji spalania w trakcie jazdy poprzez odpowiednie zmiany biegów i użycie pedału gazu w celu dopasowania się do rodzaju trasy.

Lorenzo Sistino, dyrektor Fiata Automobiles powiedział: „Blue&Me - TomTom jest w pełni zintegrowanym system informacyjnym, który umożliwia Kierowcy zarządzanie telefonem, nawigacją i parametrami jazdy na łatwym w obsłudze, kolorowym ekranie dotykowym".

„Jest nam niezmiernie miło pracować z tym wiodącym producentem samochodów i mamy nadzieję, że naszą współpracę w przyszłości uda się poszerzyć" - mówi Harold Goddijn, dyrektor naczelny firmy TomTom. „Przedsięwzięcie to jest kolejnym ważnym krokiem w naszej motoryzacyjnej strategii i jest ono bezkonkurencyjne w przemyśle motoryzacyjnym. Pierwszy raz w historii nowy samochód będzie wyposażony w najnowsze, dostępne zdobycze techniki z dziedziny nawigacji."

Zdjęcia Fiata Punto Evo na naszym fotoblogu!

Źródło: Fiat