Fiat Panda MY2009 z odnowionym obliczem

Fiat Panda MY2009 z odnowionym obliczem30.10.2009
Wprowadzenie zewnętrznych i wewnętrznych modyfikacji ma na celu umocnienie pozycji Fiata Panda jako niekwestionowanego lidera segmentu aut miejskich, który od niemal 6 lat niezmiennie wykazuje tendencję wzrostową sprzedaży.

Warto przypomnieć, że od pojawienia się na rynku we wrześniu 2003 roku do dnia dzisiejszego, wyprodukowano aż 1,5 miliona Pand, a rok 2009 Fiat planuje zamknąć rekordowym wynikiem ponad 285 000 sprzedanych samochodów.

Fiat Panda MY2009 z odnowionym obliczem 1 Fiat Panda MY2009 ma za zadanie umocnić swą wiodącą pozycję dzięki drobnej, ale bardzo starannie przemyślanej „kosmetyce”, zachowując specyfikę lidera aut super-kompaktowych koncernu Fiat: innowacyjnego wzornictwa, zaawansowanych, ale dostępnych dla wszystkich technologii oraz inteligentnych rozwiązań, ułatwiających prowadzenie auta i zapewniających komfort jazdy.

Ponadto Panda to nie jest „tylko” jedno z wielu aut miejskich, ale cała platforma, na której Fiat stworzył rodzinę samochodów odznaczających się rozwiązaniami technologicznymi i dopracowaniem szczegółów, które zazwyczaj są stosowane w samochodach z wyższych segmentów.

Jesteśmy, więc świadkami narodzin dużej i elastycznej, jeśli chodzi o wyposażenie, gamy samochodów, które mogą być napędzane jednostkami benzynowymi, jak i silnikiem Diesla. Fiat Panda może być wyposażona również z sekwencyjną, zrobotyzowaną skrzynią biegów Dualogic, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób poruszających się głównie w aglomeracjach miejskich.

Zewnętrzny „face-lifting” Fiata Pandy MY2009 z przodu pojazdu polega na zastosowaniu osłony chłodnicy w tym samym odcieniu, co nadwozie (począwszy dla wersji Dynamic): są to drobne zabiegi, które demonstrują, jak Panda zachowuje swoją linię stylistyczną, dzięki której odniosła sukces, ale jednocześnie, jak jest się w stanie zmieniać.

Fiat Panda MY2009 z odnowionym obliczem 2Także patrząc z boku można spostrzec pewne estetyczne zmiany, takie jak opcjonalne relingi ze środkową częścią w kolorze matowego chromu i nowy wzór kołpaków kół dla wersji Dynamic.

Oprócz tego, w zakresie elementów zwiększonego bezpieczeństwa, wszystkie Pandy nowej gamy będą wyposażane w lusterka zewnętrzne o większych rozmiarach (opcjonalnie w kolorze nadwozia dla wersji Dynamic) oraz w czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa.

A oto, co znajdziemy nowego we wnętrzu Pandy MY2009: nowy i graficznie bogatszy zestaw przyrządów (we wszystkich wersjach) oraz nowe kolory tapicerki dla wersji Dynamic - nadal wesołe i fantazyjne. Nowe tapicerki występują w kombinacji kolorów: czarno-niebieski, czarno-żółty i czarno-fioletowy.

Ponadto do oferty wprowadzono cztery nowe kolory nadwozia (Żółty Tropicalia, Niebieski Cha Cha Cha, Fioletowy Tribal i Czerwony Twist).

Źródło: Fiat