Smartfony we Fiatach

Smartfony we Fiatach11.03.2010
Fiat Group Automobiles i Nokia poinformowały o możliwości korzystania w samochodach Fiata z najnowszych telefonów Nokia typu smart-phone. W Polsce ten typ telefonów znany jest pod nazwą "smartfon" i oznacza przenośne urządzenie telefoniczne ...

...integrujące w sobie m.in. funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, GPS, cyfrowego aparatu fotograficznego, dyktafonu, kamery wideo itd.

Już wkrótce system Blue&Me umożliwi klientom Fiata wygodne korzystanie ze smartfonów marki Nokia podczas prowadzenia samochodu. Dzięki specjalnemu uchwytowi w desce rozdzielczej, integracji z przyciskami umieszczonymi na kole kierownicy i z systemem głośnomówiącym, klienci będą mogli w pełni korzystać z funkcji Ovi Map, która dostarczana jest bezpłatnie wraz z nowymi telefonami Nokia typu smart-phone.

To nowe rozwiązanie zaprezentowane zostało w Fiacie 500 z telefonem Nokia N97 podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Nowy system pozwala wykonywać i odbierać połączenia bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy, zarządzać listą kontaktów oraz w wygodny i bezpieczny sposób korzystać z nawigacji. System powstał w wyniku współpracy firmy Nokia, Fiat Group Automobiles i Magneti Marelli.

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, jak platforma Blue&Me, czy aplikacja eco:Drive, jazda samochodem stała się o wiele przyjemniejsza i bardziej funkcjonalna niż kiedykolwiek przedtem.

Fiat Group Automobiles, dzięki ciągle udoskonalanemu systemowi Blue&Me, jest liderem w zakresie platform informacyjno-rozrywkowych wykorzystanych w samochodach. Systemy te zostały zaprojektowane z myślą o integracji auta i najnowszych urządzeń technicznych, by korzystanie z nich było proste, wygodne i bezpieczne.

Fiat podjął decyzję o rozszerzeniu funkcjonalności systemu Blue&Me o telefony Nokia, właśnie w celu pełniejszego wykorzystania również w środowisku motoryzacyjnym najnowszych usług i funkcjonalności, które nieustannie rodzą się w świecie telefonii komórkowej.

Źródło: Fiat