Fiat 500 Prima Edizione w USA

Fiat 500 Prima Edizione w USA15.07.2010
Fani modeli Fiata, którzy wzięli udział w dorocznym zlocie klubu Fiat-Lancia Unlimited, otrzymali niespodziewaną ofertę od włoskiego producenta. Na zakończeniu imprezy pojawił się szef północnoamerykańskiego oddziału Fiata i zaproponował ...

..możliwość wybrania i zarezerwowania jednego z egzemplarzy limitowanej serii Fiat Cinquecento Prima Edizione. Edycja ta będzie liczyć zaledwie 500 pojazdów i będzie sprzedawana wyłącznie w USA.

Fiat 500 Prima Edizione w USA 1 Fiat Cinquecento Prima Edizione został stworzony specjalnie z myślą o amerykańskich entuzjastach marki Członkowie klubu Fiat-Lancia Unlimited już od ćwierć wieku promują modele włoskiego producenta w Stanach Zjednoczonych.

Fiat 500 Prima Edizione będzie produkowany wyłącznie w kolorach: białym, czerwonym lub szarym. Został wyposażony w przekładnie manualną oraz, jak wszystkie Fiaty 500 należące do generacji wprowadzonej na rynku za wielką wodą, posiada 1,4-litrowy, 4-cylindrowy silnik wykorzystujący technologię MutliAir. Ta nowinka Fiata niedawno została uznana za najbardziej innowacyjną technologię silnikową przez jury konkursu International Engine of The Year (Międzynarodowy Silnik Roku).

Każdy z egzemplarzy Fiata 500 Prima Edizione będzie miał także stosowną plakietkę z numerem potwierdzającym przynależność do limitowanej serii.

Źródło: Fiat