Fiat 500 jako mechaniczna pomarańcza

Fiat 500 jako mechaniczna pomarańcza06.09.2010
Fiat jest niezwykle "płodny", jeśli chodzi o przygotowywanie specjalnych edycji swojego modelu 500 na różnych rynkach na całym świecie: mieliśmy już "pięćsetkę" w dżinsowej interpretacji Diesla, włoskiego Blackjacka, Prima Edizione w USA...

... i ogniście czerwone Rosso Corsa w Niemczech..Zwykle jednak te specjalne wersje nie są zbyt wyrafinowane i ograniczają się do kilku zmian stylistycznych. Nie inaczej jest i teraz.

Tym razem przyszła kolej na inspirację owocami – a konkretnie pomarańczami. Fiat przygotował niespodziankę dla swoich japońskich klientów i wypuścił na tamtejszy rynek limitowaną edycję o nazwie 500 Arancia.

Wyróżnia ją jaskrawo pomarańczowy kolor, jakiego użyto do polakierowania nadwozia i wykończenia deski rozdzielczej. Poza tym Fiat 500 otrzymał chromowane, 15-calowe felgi. I to już właściwie koniec specjalnych atrakcji związanych z modelem 500 Arancia. No może poza tym, że każdy z szczęśliwych klientów będzie się mógł zaliczać do elitarnej grupy ograniczonej do 300 posiadaczy tej limitowanej serii.

Zdjęcia Fiata 500 Arancia można obejrzeć tutaj.

Źródło: Carscoop, opr. BM