Fiat powraca do USA z nową 500-setką

Fiat powraca do USA z nową 500-setką22.11.2010
Fiat zaprezentował podczas Los Angeles International Auto Show amerykańską wersję nowego modelu 500, wierząc, że podbije z jego pomocą tamtejszy rynek. Amerykański Fiat 500 będzie produkowany w Meksyku,...

...a jego ceny w USA rozpoczynać się będą od poziomu 15 500 dolarów. Czteroosobową „pięćsetkę" napędzać będzie nowy, 1,4-litrowy silnik z technologią MultiAir o mocy 101 KM i maksymalnym momencie obrotowym 133 Nm przy 4000 obr./min.. Będzie mógł współpracować z nową 6-biegową przekładnią automatyczną dostępną wyłącznie w USA lub 5-biegową skrzynią manualną z przełożeniami dostosowanymi do tamtejszego rynku.

Amerykańscy klienci będą mogli wybierać między trzema wersjami wyposażenia (Pop, Sport i Lounge) i 14 kolorami nadwozia oraz zindywidualizować swojego Fiata za pomocą specjalnej serii akcesoriów marki Mopar. Pojazd zostanie także wyposażony w system komunikacyjny Blue&Me.

Czy jeszcze różni się amerykański Fiat 500 od swojego europejskiego brata? Wzmocnioną strukturą nadwozia, specjalną wersją zawieszenia, lepszym wyciszeniem, nowym systemem ABS, większym zbiornikiem paliwa, klimatyzacją dostosowaną do tamtejszych warunków klimatycznych, nowymi fotelami i nowym systemem audio marki BOSE z sześcioma głośnikami i subwooferem.


Źródło: Fiat, opracowanie: BM