Fiat 500C w złocie i diamentach

Fiat 500C w złocie i diamentach17.01.2011
Gdyby ktoś zastanawiał się nad tym, co bogaci tego świata robią z nadmiarem pieniędzy, to służymy dobrym przykładem. Pewien zamożny chiński biznesmen zamówił właśnie u włoskiego tunera Fenice Milano niezwykle luksusową wersję modelu Fiat 500C.

Nowy pojazd został nazwany „La Dolce Vita Gold and Diamond 200hp”, co sugeruje, że słodkie życie nie może się toczyć bez obecności złota, diamentów i silnika o mocy 200 koni mechanicznych.

Fiat 500C w złocie i diamentach 1 „Skromny” budżet, jaki chiński bogacz przeznaczył na dostosowania Fiata 500C do swoich wymagań wyniósł prawie 500 000 euro.

Ulepszeniem silnika zajął się inny, znany tuner z Włoch – firma Romeo Ferraris, która od 1959 roku specjalizuje się w udoskonalaniu jednostek napędowych. Dzięki zastosowaniu nowej jednostki kontrolnej silnika, większej turbiny i nowego układu wydechowego z konwerterem katalitycznym, moc jednostki napędowej zwiększyła się o 68 KM w porównaniu z wersją fabryczną. By zwiększyć bezpieczeństwo przerobiono także całkowicie układ hamulcowy tak, by sprostał on zwiększonej mocy silnika.

We wnętrzu luksusowego Fiata 500C znajdziemy takie cuda, jak wysadzany diamentami i pokryty złotem iPad stworzony przez angielską firmę Stuart Hughes, specjalizującą się w produkcji unikalnych i bardzo drogich gadżetów. iPad został wyposażony w system GPS, najnowszą generację sprzętu hi-fi mogącego odtwarzać pliki MP3 i funkcję iPoda, a także internetowe połączenie wi-fi.

Fiat 500C w złocie i diamentach 2 Mały samochodzik (355 cm długości, 165 cm szerokości i 149 cm wysokości) po zabiegach rzemieślników z Fenice Milano zamienił się w prawdziwy klejnot ze stworzonymi ręcznie wykończeniami z 24-karatowego złota i drogich odmian drewna, takich jak drewno tekowe.

Zewnętrzna część przeprojektowanej kierownicy zrobiona jest z drewna tekowego, a środek obito skórą i umieszczono na nim przełączniki pokryte złotem. Oryginalne dywaniki zastąpiono tekową podłogą. Konsolę środkową i deskę rozdzielczą także ozdobiono elementami ze złota i drewna tekowego. Fotele pokryto skórą i Alcantarą zeszytymi ręcznie za pomocą złotych nici.

Nadwozie pokryto perłowym, białym lakierem z zatopionymi drobinkami 24-karatowego złota. Podnoszony i opuszczany automatycznie dach wykonano z tkaniny w naturalnym kolorze ze złotymi szwami.

Przyszły właściciel zażyczył sobie także, by mógł odebrać swój mały klejnot w całkowitej tajemnicy – zostanie on dostarczony do sklepu jubilerskiego należącego do przyjaciela bogatego Chińczyka.


Źródło: Fenice Milano, YouTube, opracowanie: BM