Oceny samochodów » Fiat » Stilo »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Fiat Stilo multiwagon 1,6

(2008-03-14 02:15:34 | autor: tomek755)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Fiat
Średnia ocena ogólna

fffhe

3.69
 Model: Stilo multiwagon 1,6
 Rok produkcji: 2003
 Przebieg: 65000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"kultura pracy silnika1,6 (103KM) jest wystarczająca dla tej wersji. Dla jazdy nieco sportowej trzeba trzymać obroty powyżej3 tys, ale wzrasta wtedy spalanie powyżej 9l/100km."
 skrzynia biegówocena: 4 
 komentarz:
"bez problemów, przełożenia dobrze dobrane, na autostradach przydałby sie 6 bieg"
 układ jezdnyocena: 4 
 komentarz:
"Przy szybkim pokonywaniu zakrętów nieco przechyla się z powodu wysokości nadwozia oraz komfortowo zestrojonego zawieszenia, ale nie powoduje to zagrożenia. trwałość dobra, jedynie łączniki stabilizatorów do wymiany co ok25000km, ale ta uwaga dotyczy też k"
 układ hamulcowyocena: 3 
 komentarz:
"hamulce przyzwoite z ABS w standardzie. Mogłyby być nieco skuteczniejsze, ale ta masa pojazdu jest trudna do opanowania."
 widocznośćocena: 3 
 komentarz:
"na boki dobra, do przodu nieco za szerokie przednie słupki, do tyłu nieco utrudniona widoczność dla nisko położonych przeszkód (wysoka dolna krawędź klapy)"
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"wielu posiadaczy egzemplarzy sprowadzonych ma zastrzeżenia. Sądzę, że egzemplarze bezwypadkowe nie powinny tu odstawać od średniej w klasie. Mój samochód zdradził po 4 latach jeden mankament lakierniczy - dwa bąble na lakierze przy klamce od tylnej klapy."
 ergonomiaocena: 4 
 komentarz:
"Wszystkie przełączniki niezbędne do jazdy są na swoim miejscu. W wersji z podłokietnikiem trudność może stanowić zaciąganie hamulca ręcznego, który znajduje się pod nim."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 3 
 komentarz:
"ogrzewanie wystarczające, wentylacja nieco niewydolna co ujawnia się np w deszczowy dzień. Ale jeśli jest to wersja Dynamic z Klimą automatyczną to wystarczy użyć funkcji odszraniania szyb i po 30 sek szyby robią sie suche"
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 4 
 komentarz:
"Nad głowami nawet wysokich osób spory zapas miejsca. Z przodu miejsca więcej na nogi niż u konkurencji. Z tyłu na nogi miejsca tyle samo co konkurencja czyli luz dla 2 osób."
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 4 
 komentarz:
"wyciszenie dobre, silnik słyszalny jedynie podczas wchodzenia na wysokie obroty, ale to jedynie przyjemny pomruk. Fantastyczne fabryczne nagłośnienie z radiem i CD(w wersji Dynamic) wbudowanym w przedni panel. Porównywałem podony sprzęt fabryczny (radio+C"
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 3 
 komentarz:
"zużycie paliwa w tym silniku da się przeżyć pod warunkiem nie przekraczania 3,5 tys. obrotów. Można wtedy średnio spalić 8 l/100km, gdzie stosunek jazdy miejskiej i poza wynosi 50/50. Pozostałe koszty nie będą wygórowane pod warunkiem nie korzystania z se"
 niezawodnośćocena: 4 
 komentarz:
"samochód raz mnie zawiódł - awaria cewki na 1 cylindrze. Jak się okazało w pobliskim warsztacie elektromechanicznym przepalone cewki przy tym przebiegu i wieku auta to typowa przypadłość dla wszystkich marek (w tym vw)."
 stosunek ceny do jakościocena: 4 
 komentarz:
"Ten punkt oceny to właśnie domena Fiata Stilo. Egzemplarze z lat 2001-2003 były wyposażane ponad przeciętnie przy cenie zakupu i tak niższej niż u konkurencji. Po roku 2003 przy wynikach sprzedaży tego modelu poniżej oczekiwań Fiat zmienił taktykę i jeszc"
 
 Podsumowanie:
"Stilo to samochód niedoceniany na polskim rynku. Nie jest ideałem, ale spokojnie osiąga przeciętny poziom w zakresie awaryjności (raporty TUV i ADAC). Większość złych opinii w necie to opinie posiadaczy egzeplarzy sprowadzonych z zachodu, które były wcześniej rozbite lub nadmiernie eksploatowane. W dodatku awarie tych egzemplarzy były nieskutecznie usuwane w ASO Fiata lub przypadkowych warsztatach, co jeszcze bardziej wzmagało niezadowolenie klienta. Należy dodać, że duża ilość urządzeń elektronicznych w tym modelu stanowi poważny problem dla niedouczonych diagnostów w serwisach Fiata i nie tylko. Przy zdarzających się drobnych awariach z tego zakresu należy tylko znaleść właściwego fachowca-elektonika i niewielkim kosztem można dokonać naprawy. Trzeba jeszcze dodać(gdyż brak rubryki "wyposażenie") że ten model w zakresie wyposażenia przewyższa standard w swojej klasie. Wersje wyposażeniowe "Dynamic" to np. klima automatyczna dwustrefowa, klimatyzowany schowek przedni, komputer pokładowy, duży zakres regulacji kierownicy i fotela kierowcy, przesuwana tylna kanapa, składane oparcie przedniego fotela pasażera(opcja), regulowana siła wspomag kierownicy, no i bardzo dobre fabryczne radio z CD razem z dobrymi 6 głośnikami."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Fiat » Stilo »