MAm problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wymieniloem swiece i 2 swiece sa w oleju bardzo zalozylem nowe i juz fajka tez woleju zaraz ,,poszal uszczelka od pokrywy czy co??
  
 
wogole epreo jest 1.5 dohc ,,czy to moze byc wina ze wczesniej byl gesty olej pol syntetyk a teraz nalaem 5 50 w syntetyka??
  
 
Tak, miało to wpływ.

Wymień uszczelke
  
 
to co teraz mam zrobic wymienic uszczelke i nalac innego oleju czy zostac juz przy tym 5 50 w syntetycznym
  
 
Ja jak zalałem Mobila 5W50 po blizej nieokreslonym oleju półsyntetycznym to puściły mi prawie wszystkie uszczelki - uszczelka dekla, odma, uszczelniacz wału, uszczelka miski olejowej
  
 
Cytat:
2003-12-03 14:28:13, encetr pisze:
to co teraz mam zrobic wymienic uszczelke i nalac innego oleju czy zostac juz przy tym 5 50 w syntetycznym



Na początek proponuje wymiane cieknącej uszczelki. jeżeli auto nie będzie żarło oleju, to zostań przy wspomnianym Mobilu. Bo przebieg masz chyba mały - 80 tyś ?

Ale zaraz. W poprzednim temacie o klekotaniu mówiłeś, że auto użytkował starszy człowiek i latałcały czas na tym Mobilu...

To skąd sie tu wziął ten gęsty olej ?
  
 
to bylo tak koles zmarl i jego zona mowila ze jezdzilna mobilu ale wsumie mog jezdzic wiesz na wszytkim juz sam nie iwem ale przestalo leciec juz nakretki sie odkrecily od pokrywy zawrow
  
 
Nie wydaje mi się by przy przejściu z półsyntetyka na syntetyk aż tak drastycznie wyglądał problem z wypłukiwaniem osadów. Olej półsyntetyczny jest gęstrzy, ale obydwa mają dobre właściwości płyczące (myjące) silnik - więc nie powinno być tu takiego zjawiska jak wypłukiwanie osadów ( które to szczelniały silnik)


Może się jednak mylę...
  
 
Krzysiek wszystko zależy od oleju.

Jeżeli masz półsyntetyka o niskiej liczbie TBN i następnie wlejesz porządnego, mocno czyszczącego syntetyka - wysoka liczba TBN. To wszystko się może zdarzyć
  
 
no nie wiem czy tak ???
  
 
Ja się przyznam, że także nie zdarzyło mi się nigdy, aby "w mojej obecności" olej syntetyczny po przejściu z półsyntetyka rozszczelnił silnik ???
Po mineralce - ok. zgodzę się, na własne "oka" patrzałem i widziałem
Po półsyntetyku (a trochę się oleji przez moje łapki przewinęło) - nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem.
  
 
Muszę się zgodzić z Zoltarem, ale ten półsyntetyk musiał być bardzo kiepski (przynajmniej z lat 90 ) teraz ółsyntetyki są wysokiej jakości... i w/w zjawisko nie powinno mnieć miejsca