CD w jarku za 100 zl? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dodalem schemat podlaczenia cdromu do auta:
http://www.kurangebot.com/yariscd/zasilacz_cdromu.jpg

kolego tmw nie wiem czy widziales temat tego watku?

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-01-01 16:54:55, CoOljaCk pisze:
kolego tmw nie wiem czy widziales temat tego watku?



Widzialem, widzialem tez, ze na www pisales o szumach i dzwiku pracy silniczkow CD, ktore slyszales w glosnikach - myslalem, ze napiszesz mi jak sie ich pozbyles i stad lekko polaczylem watek ten z watkiem o adapterze kasetowym.
  
 
napisalem juz dawno jak sie ich pozbylem....kondzior 1 mikro (bloczkowy)na 100v wpiety w kabel ladzacy jedno z drugim

na stronie gdzie robie powoli manuala jak co zrobic sa te kondesatorki na zdjeciu (zeby ci co nie wiedza jak one wygladaja zeby wiedzieli )))))))))

CD 1uF RADIO
sygnal lewy --------------||-------------------- sygnal lewy

ekran(masa) ------------------------------------ ekran(masa)

sygnal prawy --------------||-------------------- sygnal prawy
1uF

w moim przypadku to zadzialalo tylko ze ja wpianalem sie bezposrednio do radia a nie przez glowice

miedzy glowica a przedwzmacniaczeem radia panuje b. slaby sygnal wiec moze ten kondesator nie byc rozwiazaniem problemu

nie chcesz sie wpiac do przedwzmacniacza?? i wyprowadzic sobie chinche poza radio? 20 minut roboty lacznie z rozkreceniem i skreceniem wszystkiego



  
 
Cytat:
2004-01-01 23:25:25, CoOljaCk pisze:
napisalem juz dawno jak sie ich pozbylem....kondzior 1 mikro (bloczkowy)na 100v wpiety w kabel ladzacy jedno z drugim



To, ze ma byc kondensator to faktycznie jest napisane ale o tym gdzie to niezauwazylem ... chyba musze isc do okulisty

Cytat:
na stronie gdzie robie powoli manuala jak co zrobic sa te kondesatorki na zdjeciu (zeby ci co nie wiedza jak one wygladaja zeby wiedzieli )))))))))

CD 1uF RADIO
sygnal lewy --------------||-------------------- sygnal lewy

ekran(masa) ------------------------------------ ekran(masa)

sygnal prawy --------------||-------------------- sygnal prawy
1uF



Oooo wypas Dziekuje bardzo !

Cytat:
w moim przypadku to zadzialalo tylko ze ja wpianalem sie bezposrednio do radia a nie przez glowice

nie chcesz sie wpiac do przedwzmacniacza?? i wyprowadzic sobie chinche poza radio? 20 minut roboty lacznie z rozkreceniem i skreceniem wszystkiego



Tak mam - chinche wlutowane sa w przedwzmacniacz i wychodza poza radio .. Zaraz jade z calym tym graciarstwem do czlowieka, ktory to przerabial bo nie wiem czy pisalem ale ... (o moze kolega bedzie wiedzial co to jest): gdy przestawie radiomagnetofon na AUX, podkrece Vol na max i NIC nie podepne pod wej. liniowe to slysze w glosnikach (cicho) jakas stacje radiowa ! Co jest zle zrobione ???
ps. raz jeszcze dziekuje za lopatologiczne wytlumaczenie

[ wiadomość edytowana przez: tmw dnia 2004-01-02 09:13:34 ]
  
 
koleszka ktory Ci to robil prawdopodobnie zle kondesatory wlutowal. mozliew jest ze wlutowal Ci zamiast bloczkowego jakiegos elektrolita - a one do filtrow audio zupelnie sie nie nadaja (same robia duze zaklocenia)

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-01-02 09:43:11, CoOljaCk pisze:
koleszka ktory Ci to robil prawdopodobnie zle kondesatory wlutowal. mozliew jest ze wlutowal Ci zamiast bloczkowego jakiegos elektrolita - a one do filtrow audio zupelnie sie nie nadaja (same robia duze zaklocenia)




Z tego co widzialem to kabel (chinch) wlutowany jest w siezki idace do/z jak sadze przedwzmacniacza i nic poza tym ... (ogladalem plytke tylko z 1 strony wiec moze cos od spodu bylo ..) Jak uda sie naprawic to dam znac co zostalo zrobione. THX !!
  
 
no ja sie wlutowalem od dolu co widac na zdjeciach
  
 
Cytat:
2004-01-02 15:40:47, CoOljaCk pisze:
no ja sie wlutowalem od dolu co widac na zdjeciach



Po podpieciu transformatora separacyjnego problem ustapil, ale poniewaz w cenie takiego dobrego transformatora moge przerobic inne radio wiec projekt z wejsciem liniowym w obecnym zostaje zarzucony - no moze ... (do momentu doprecyzowania koncepcji zostaje) zawieszony
  
 
Problem przydzwieku to kwestia zlego ekranowania przewodow sygnalowych lub bledne podlaczenie masy tego przewodu.Jezeli nie mozna poradzic sobie z ekranowaniem to zlikwidowac zrodlo zaklocenia.Kondensatory mozna zalozyc na zaciski silnika razem z dlawikiem nardzeniu ferrytowym.
Zrobilem sobie wczoraj probe napedu CD-R pionka.Posiadal on na szczescie juz fabrycznie zamontowane przyciski startu i wysuwania plyty.Nie reagowal na wstrzasy i wibracje w kierunku pionowym,jedynie mocne ruchy w poziomie powodowaly krociotkie milisekundowe przerwy.Dodatkowa zaleta napedow pionka to brak przeszkadzajacej szuflady na plyte-polecam.