OT - routery

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam 2 łacza internetowe: 1-SDI, 2-jakieś łącze bezpośrednie do Niemiec ( bank czy centrala, nie mogłem sie dogadać ).
2 łacze działa jak klienci maja wpisany jego adres jako bramę, normalka.
Jak zrobić żeby oba łącza działały ?
Wystarczy na 1 routerze wpisac w tablicę adres drugiego? a klientów skonfigurowac na 1 router?
Czy nie wpisywac bramy( zostawić brame 2 routera?) a w IE ustawic proxy do adresu 1 routera? z tego 2 łącza korzystają przy pomocy siakiegos programiku.
Czy w ogóle gupi jestem i mozna to inaczej rozwiązac?
siec jest jedna, obydwa urz sa wpiete równolegle
  
 
moze postaw serwer na linuksie, zrób load balancing i wtedy ludzie bedą mieć do dyspozycji oba łącza w zależności od potrzeb, nie wiem czy jakieś routery sprzętowo obsługują tę funkcję (choć pewnie tak). wtedy klientom wpisujesz jako brame IP routera (serwera linuksowego) a dalej to już idzie wg polityki routingu skonfigurowanego na owym routerku.
  
 
dupa tam, postawic to moge sobie zimne piwo. mam 2 routery i nie chce/nie moge miec czegos jeszcze
  
 
Witam

Troszke sie wtrące

z tego co pamietam to router
Asmaxalbo D-Link (nie pamietam producenta) 804V chyba obsługiwał
SDI i łącza po RJ45 .
Nie pamietam szczegółow
ale watro chyba zajrzeć do dokumentacji tego routera.

PS. Ciekawa sprawa, będę zobowiazany
za info jak sobie poradziłeś.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-04-14 07:43:31, urg pisze:
Wystarczy na 1 routerze wpisac w tablicę adres drugiego? a klientów skonfigurowac na 1 router?



that's right. w tablice routingu na pierwszym wpisz adres sieci do ktorej chcesz laczyc sie przez drugiego i dodaj go jako gateway dla tamtego zakresu. koniec kropka

zawsze bardziej eleganckim i ergonomiczniejszym rozwiazaniem jest ustawianie klientow na wychodzenie z podsieci przez jedna bramke, nawet gdy jest kilka wyjsc - wtedy zmieniasz ewentualny routing tylko w jednym miejscu.
  
 
chyba wkradla sie mala niejasnosc, poprawka duzymi literami:

Cytat:
2005-04-14 20:56:00, DaxC26NE pisze:
that's right. w tablice routingu na pierwszym wpisz adres sieci do ktorej chcesz laczyc sie przez drugiego i dodaj go (TEN DRUGI ROUTER) jako gateway dla tamtego zakresu. koniec kropka zawsze bardziej eleganckim i ergonomiczniejszym rozwiazaniem jest ustawianie klientow na wychodzenie z podsieci przez jedna bramke, nawet gdy jest kilka wyjsc - wtedy zmieniasz ewentualny routing tylko w jednym miejscu.