Toyota Corolla E12 dobór silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam prosze o pomoc zastanawiam sie nad zakupem nowej corolli do tej pory miałem zamiar kupić 1.6 benzynke niestety wczoraj widziałem sie z moim znajomym(mechanikiem) który stanowczo odradził mi zakup silnika benzynowego z powodu częstych awarii czy zgadzacie sie z taką opinią? Stwierdził że wybór diesla bezie dużo lepszy zwłaszcza 2.0(116KM) co wy na to? Za pomoc dziękuję
  
 
Wszystkie sie psuja tak samo ,wybierz czym Ci sie lepiej jezdzi.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ale możecie mi cos powiedziec o awaryjności tych dwóch jednostek?
  
 
Hehe, patrząc na ilość postów dotyczących problemów z kopciuchami a benzyniakami, to ja bym brał w ciemno benzynę
Pozdro.
  
 
Jeżeli piszesz o nowym aucie to w sprzedazy z diesli jest tylko 1,4 i 2,0 126 KM. Ja ujezdzam obecnie 2.0 D-4D 116 KM (o tym silniku mowil twoj mechanik), przedtem 2.0 D-4D 90 KM i z zadnym nie mialem problemow, o dziwo nawet zadnych dolewek oleju.
Na temat nowych diesli z piezoelektrycznymi wtryskami sie nie wypowiadam bo na razie takiego nie katuje.
  
 
Problem z silnikiem 1,6 był tylko w pierwszym etapie produkcji E12 (jakieś pół roku rok) - zapiekające się pierścienie - za ściśle silnik japsy złożyły , potem został rozwiązany.

Ja śmigałem swoją 117 kkm i byłe b. zadowolony, nie działo się nic, nie brała grama oleju, także polecam silnik 1,6 (1,4 to wg mnie troszkę mało, zwłaszcza na trasę)

Co do kopciucha się nie wypowiadam, nie miałem, nie mam i nie planuję mieć