Problem ze światłami łada 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jestem nowym forumowiczem i posiadaczem Łady 2107.
Mam problem potrzebuję rospiski kolorów (lub zdjęcia) przewodów 8-pinowej wtyczki od świateł tej pod kolumną kierowniczą od strony przełącznika, ponieważ kolumna kierownicza zaczpiając o przewody rozpieła je . Proszę o pomoc
  
 
  
 
i tutaj stronka z przeróżnymi schematami
Schematy
  
 
Do Astro2107:
jak już chcesz mnie zniechęcić do pomocy to wstaw może obraz na 2000 pikseli szeroki Nie każdy używa wielkiego monitora.

Odnośnie tematu wspomniałem o podobnym problemie ponad miesiąc temu (w temacie przełącznika zespolonego). Jako, że jest dość późno to jakoś nie mam chęci rozbierać obudowy, a miałem taki sam problem, tyle że z wtyczkami na 6 i 2 przewody. Odpowiedź znalazłem tu. Jeśli kumasz język braci moskali to napewno znajdziesz właściwą kolejność przewodów. Jeśli nie, to proponuję parę tysięcy zdjęć przełącznika w sieci i próba wnioskowania, który kabel jak we wtyczkę wsadzić.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-07-23 20:35:29, MariuszY pisze:
Do Astro2107: jak już chcesz mnie zniechęcić do pomocy to wstaw może obraz na 2000 pikseli szeroki Nie każdy używa wielkiego monitora.



Tu na moją obrone takie było w necie takie wrzuciłem
  
 
Do MariuszY
Rozumiem że trzeba trochę roboty aby spisać dla mnie te przewody, jednak gdybyś mugł to zrobić w wolnej chwili to bym się jakoś odwdzięczył Może jakiś dobry trunek bym ci przesłał czy coś?
Czytałem Twój post wcześniej i przeszukałm internet ale nic konkretnego nie znalazłem a borykam się z tym ponad miesiąc .
Gorąca prośba!!!
  
 
Języka się uczyć, a nie naród rozpijać
Tak serio to pewnie bym się nie doczekał tego trunku, ale może kiedyś też komuś pomożesz. Jak wspomniałem wcześniej w linku z adaptacji przełącznika zespolonego Łady w Moskwiczu jest opisana kolejność przewodów we wtyczce - jedyna trudność, to że opisano ją po zamianie i trzeba porównać kilka linijek wcześniej, który przewód gdzie podstawiono, no i oczywiście język rosyjski należałoby znać
Chciałeś wtyczkę na osiem przewodów, więc:

1-niebieski
2-czerwony z niebieskim
3-zielony
4-czarny
5-szary z czarnym
6-szary z czerwonym
7-niebieski z czarnym
8-niebieski z białym
Tak na marginesie, ja po przygodzie z wyrwanymi kablami okręciłem je taśmą na tkaninie i wsadziłem w takie plastikowe rurki rozcięte na boku (dostaniesz w sklepie z elektryką) - to żeby przygód na przyszłość uniknąć.
Miłego składania.
  
 
Dzięki serdeczne. Jutro biorę się do składania. Napisz mi adres na "priwa" abym mugł się odwdzięczyć. Ja pracuję w sieci ASO Mitsubishi,Suzuki,Hyundai,Isuzu a prywatnie zajmuję się chituningiem, diagnostyką komputerową, alarmami itp. oraz awaryjnym otwieraniem samochodów, mieszkań, kas itd.
Jeśli Będziesz potrzebował pomocy z tych dziedzin to pisz.
Napiszę jak zrobie.
Pozdrawiam