Stanowczo za duże spalanie!!??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dziś essi przegiął pałke! zawsze palił dużo ale jak dziś na stacji wyszło 20l/100km LPG przy 1,4 silniku powiedziałem sobie basta!!!
umówiony jestem z gazownikiem w tygodniu, wpisujcie plis powody dużego spalania jakie tylko mogą być w essim i jakie przychodzą wam do głowy bo jush nie wiem za co sie zabrać!!!
z góry dzięki!
  
 
Syndrom ciężkiego buta - trzeba zmienić obówie na lżejsze (Też na to cierpię )
  
 
A tak na poważnie, to tez chętnie wysłucham bo mojemu też raz odwaliło, a potem sam się naprawił.

Palił ok 9,5 l, a to nagle się zrobiło 12 l i tak było jakiś czas, i potem nagle znowu wróciło do normy.

Ja u siebie podejrzewałem, że coś się z sondą lambda stało, bo był okopcony na czarno wydech, tak jakby zbyt bogata mieszanka. Moze po prostu gdzieś coś zaśniedziało a potem się obruszało i spowrotem zaczęło stykać...
  
 
powiem tak
tez mam essine 1,4 na wielopunkcie
gazu jak zaczal pic na zime 15 L to myslalem ze zwariuje, zima minela myslalem ze spalanie spadnie a tu dalej 15 LPG, dzis bylem u mechanika i cos tam wypatrzyl z wimy gazownikow w najblizszym czasie jade na regulacje i zobaczymy.
a ponoc jakas zaslepka w dolocie pow do filtra powietrza byla ta redukujaca co powodowalo ze na wyzszych obrotach brakowalo mu powietrza az guma z dolotu sie zasysala
  
 
Mnie jush spalanie przestalo dziwic Essi to tak wredne stworzenie ze pochla niesamowite ilosci Moj rekord to 24 L LPG ( przy ostrym katowaniu ) wiec teraz jak pali mi srednio 13-15 L to sie ciesze
  
 
Cytat:
Mnie jush spalanie przestalo dziwic Essi to tak wredne stworzenie ze pochla niesamowite ilosci Moj rekord to 24 L LPG ( przy ostrym katowaniu ) wiec teraz jak pali mi srednio 13-15 L to sie ciesze



no ja bym sie cieszył jak by to było 13-15 ale nie 20 i to latem przy normalnej jeździe przy 1,4 silniku załamałem sie pomocy!!!!
  
 
Cytat:
2005-06-18 22:52:21, hans7 pisze:
no ja bym sie cieszył jak by to było 13-15 ale nie 20 i to latem przy normalnej jeździe przy 1,4 silniku załamałem sie pomocy!!!!



Powodem zbyt dużego spalania może byc ustawiona za bogata ilość gazu, która wcale nie przenosi się na moc. Silnik spali tyle ile mu sie zapoda paliwa. Nalezy ustawic tyle ,żeby miał swoją, odpowiednia do pojemności moc, a zarazem nie mulił z powodu zbyt ubogiej ilości gazu. Mi dla przykładu essi 1,6 l EFI papusia 8.5 l lpg na trasie i około 11,5 l miasto przy umiarkowanej jezdzie. Metoda prób wyposrodkowałem ilość zużytego gazu do mocy silnika.
  
 
up do góry! wpisujcie plis co wam przyjdzie do głowy, tonący chwyta sie brzytwy, przeanalizuje wszystko!